• Wydarzenia 2017/2018

• Podobny obraz Żegnamy Jesień

30.11.2017 r w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt.: "Jesień" dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zadaniem uczniów była interpretacja samodzielnie wybranego wiersza, ukazującego uroki barwnej i zmiennej pogodowo pory roku. W repertuarze uczniów znalazły się utwory Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Hanny Zdzitowieckiej, Zofii Dąbrowskiej, Tadeusza Wywrockiego, Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Władysława Bełzy. Recytację utworów oceniała komisja skladajaca się z nauczycieli Szkoly Podstawowej, ktora wytypowała zwycięzców w każdej grupie wiekowej. Laureatami konkursu zostali: miejsce 1 - Magdalena Mielnik (kl.IV), Martyna Nalepa (kl.V), Szymon Świątek (kl.VI); miejsce 2 - Julia Zaremba (kl.IV), Natalia Borys (kl.V), Jagoda Dunia (kl.VI); miejsce 3 - Marika Frankowska (kl.IV), Agata Lajcht (kl.V). Wyróżnienie otrzymała Maja Krawiec z kl.IV. Uczniowe w nagrodę otrzymali dyplomy i książki. Nad całością organizacji i realizacji konkursu czuwała nauczycielka biblioteki szkolnej.

Zdjęcia z konkursu w albumie foto biblioteki.

Podobny obraz Moja książeczka

W celu zachęcenia do czytelnictwa oraz pobudzenia aktywności twórczej, najmłodsi czytelnicy naszej szkoły otrzymali propozycję samodzielnego wykonania książeczki. Mieli za zadanie uzupełnić poszczególne strony według własnych pomysłów. Uczniowie przedstawili w książeczkach postaci swoich najbliższych, swoich przyjaciół, swój dom rodzinny. Niektóre ilustarcję były również własnoręcznie podpisane.Prace uczniów zostały ocenione przez nauczycielki Szkoly Podstawowej 27.11.2017 r. Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy I a szkoły podstawowej. Najlepsze miejsca zdobyli: 1 - Filip Chmielewski, Kinga Kowalczyk, 2 - Kornelia Miszczuk, 3 - Karol Piasecki. W nagrodę uczniowie otrzymali książki i dyplomy wraz ze wszystkimi uczestnikami.

Zdjęcia laureatów w albumie foto. biblioteki.

Podobny obraz

Szkolny Konkurs Plastyczny pt."Utwory Marii Konopnickiej"

Dnia 06 listopada 2017 r odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez nauczyciela biblioteki szkolnej dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Celem konkursu było poszerzenie znajomości utworów Marii Konopnickiej, pobudzenie wyobraźni uczniów na podstawie literatury i rozwijanie kreatywności plastycznej oraz wdrażanie do samodzielnego i estetycznego wykonania prac. Przy ocenie komisja wzięła również pod uwagę technikę wykonania  i wykorzystane materiały. Zwycięzcami konkursu zostało pięcioro uczniów klasy II i pięcioro z klasy III. Miejsce 1 zajęły: Julia Ośmiałowska (kl.II), Paulina Dydacka (kl.II), Robert Pietrusiak (kl.III), Tatiana Nogaj (kl.III). Miejsce 2 zdobyli: Kornelia Cajder (kl.II), Paweł Nowaczyk (kl.III). Miejsce 3 zajęli: Szymon Włodarczyk (kl.II), Paulina Dydacka (kl.II), Filip Latos (kl.III), Natalia Woźniak (kl.III). Natomiast wyróżnienie otrzymały: Julia Mierzwa (kl.III) i Martyna Izydorczyk (kl.III). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Prace uczniów zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej i stanowią wystawę, którą mogą obejrzeć wszyscy chętni przebywajacy w szkole.

Zdjęcia uczestników konkursu oraz wybranych prac w albumie foto.biblioteki.

Znalezione obrazy dla zapytania czytanie książek rysunekJestem Czytelnikiem

W dniach 25-26 października 2017 r bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas I szkoły podstawowej. Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz zasady poszanowania ksiązki.
          Wspólnie odczytali prośby książki i wiersz Tadeusza Kubiaka pt." Kolorowe książeczki", który obiecali nauczyć się na pamięć.
          W ramach zachęty do czytelnictwa, uczniowie otrzymali książeczki do uzupełnienia według własnych pomysłów.

Na zakończenie spotkania otrzymali dyplom "Tytuł Czytelnika Biblioteki Szkolnej".

Zdjęcia ze spotkania w albumie foto.biblioteki