• SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ  W UJEŹDŹCU WIELKIM PEŁNA TALENTÓW
          • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W UJEŹDŹCU WIELKIM PEŁNA TALENTÓW

• Rodzice, uczniowie i nauczyciele za codzienne zakupy w sklepie LIDL otrzymywali Talenciaki, czyli specjalne kupony, które przekazali na rzecz Naszej Szkoły. Uzbieraliśmy 9000 Taleciaków, które zostały wymienione na piłki oraz gry edukacyjne. Dziękujemy całej społeczności szkolnej, która była zaangażowana w zbieranie kuponów. Szczególne podziękowania przesyłamy Pani Paulinie Kuryłowicz, która przypomniała nam o akcji.

Dziękujemy!!

• Babciu, Dziadku - kochamy Was!

• Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto w naszym przedszkolnym kalendarzu. To babcia i dziadek tak wspaniale troszczą się o nas i dbają, by wnuki były radosne i szczęśliwe. To babcia i dziadek otaczają nas miłością i opieką, kiedy zapracowani rodzice nie mają czasu. To babcie gotują dla nas ulubione dania. To dziadkowie bawią się z nami, śmieją i żartują. Dziś wierszem, piosenką i samodzielnie wykonanymi upominkami z całego serca chcemy naszym kochanym babciom i dziadkom, za to wszystko podziękować. Najpiękniej jak umiemy dziękujemy za miłość, troskę i opiekę, pyszne smakołyki, wymarzone zabawki i wspólnie spędzone dni. Życzymy Wam dużo zdrowia, małych i wielkich radości, szczęścia, samych słonecznych dni, dobrego humoru i dużo pociechy z wnuków.

Przedszkolaki
            z wychowawczyniami

• Dekorowanie pierniczków w zerówkach

• Wszystkie grupy przedszkolne z ogromnym przejęciem przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywały ozdoby i kartki z życzeniami. Ubierały w salach choinki. Przygotowywały świąteczne dekoracje. W okresie przedświątecznym, dzięki zaangażowaniu rodziców, przyniosły do przedszkola pierniczki, które dekorowały lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.  Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, a niecodzienne zajęcia wprawiły wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Iwona Mędryk

• Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową.

• Przedszkolaki wzięły udział w konkursie na Szopkę bożonarodzeniową.

Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Dzieci z rodzinami, za pomocą różnych technik, z wykorzystaniem różnych materiałów, wykonali piękne szopki, nawiązujące do przesłania płynącego z Bożego Narodzenia.  Komisja konkursowa w składzie: p. Katarzyna Żebrowska oraz  p. Katarzyna Kwiatkowska wyłoniły zwycięzców:

I miejsce:

Blanka Borys

Zuzanna Zaradna

Jakub Sudoł

Jan Kuryłowicz

II miejsce:

Hubert Komorniczak

Oliwier Dąbek

Zuzanna Dąbek

Lena Bocheńska

III miejsce:

Maja Nowak

Nadia Małas

Ignacy Wilczewski

Filip Mazurek

Gratulacje dla wszystkich uczestników

Justyna Sudoł

• Mikołajkowy Książ

• Zima, zima. zima…, a w zamku Książ spadają cukierki i to nie byle jakie, bo od samego Świętego Mikołaja.

W magiczną wędrówkę po zamkowych komnatach zabiera nas przemiła Śnieżynka, która  opowiada historię związane z powstawaniem twierdzy i jej późniejszych przebudowach.

Mikołaj cały czas próbuje się do nas dostać przez komin, ale kilkakrotnie wybiera zły i zamiast w palenisku, ląduje na jednym w wielu zamkowych balkonów.                    W końcu udaje mu się nas odnaleźć i wręczyć nam słodkie prezenty.

Po wizycie w zamku bierzemy udział w regularnej bitwie…. na śnieżki. Dzieci i ich opiekunowie są przeszczęśliwi, że w końcu mogą nacieszyć się białym puchem. Na rozgrzewkę czeka nas wizyta w palmiarni w Wałbrzychu. Piękne rośliny i egzotyczne zwierzęta stanowią niezwykłe tło do wielu pamiątkowych zdjęć.

Zapamiętamy ten wyjazd na długo!

Katarzyna Kwiatkowska