• Wydarzenia 2018/2019

• KONKURS  PLASYCZNY  "PORTRET PLUSZOWEGO MISIA"

Zabawa uczniów klas I-III szkoły podstawowej z maskotkami z okazji „Światowego Dnia Pluszowego misia”, stała się pretekstem do wykonania prac plastycznych pt.: Portret Pluszowego Misia”.

Celem konkursu było rozwijanie twórczości plastycznej dzieci, kształcenie umiejętności wykorzystania różnorodnych materiałów oraz technik prac.  Celem było także zachęcenie jak największej liczby uczniów do wzięcia udziału w konkursie oraz wykonanie wystawki prac na korytarzu szkolnym. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę, rozmieszczenie i samodzielność wykonania prac plastycznych.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone uczniom 30 listopada 2018 r, a zwycięzcami w każdej grupie wiekowej zostali:

miejsce I  -  Marcel Jakubowski kl.1; Patryk Gogacz kl.1; Paulina Zaborowska kl.2;  Gabriel  Wojciechowski kl.2; Paulina Dydacka kl.3

miejsce II   - Aleksandra Janusz kl.1; Michał Cajder kl.1; Joanna Wojtkowska kl.2

miejsce III -  Natalia Tarnowska kl.1; Miłosz Jaworowski kl.1; Oliwia Rak kl.2; Kinga Kowalczyk kl.2.

Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy, a zdjęcia wybranych prac oraz zdjęcie laureatów można obejrzeć w albumie foto.biblioteki.

KONKURS  PLASYCZNY  "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

W nawiązaniu do wizyty uczniów klas I w bibliotece szkolnej, został dla nich zorganizowany i rozstrzygnięty

konkurs plastyczny na „Zakładkę do książki”. Jego celem było rozwijanie twórczości plastycznej uczniów

oraz przede wszystkim wdrożenie do przestrzegania Zasad poszanowania książek, których jednym z punktów

jest użyteczność zakładki przy czytaniu literatury.

Konkurs  stał się również  motywacją do odwiedzania biblioteki szkolnej i rozwijania zainteresowań

czytelniczych uczniów.

Zwycięzcami konkursu zostali:

miejsce   I  – Szymon Wojtas

miejsce  II – Maja Król ; Wiktor Magdziarz

miejsce III – Zuzanna Kuryłowicz; Marcel Jakubowski

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 30 listopada 2018r, a laureaci w nagrodę otrzymali dyplomy i książki. Zdjęcia w albumie foto biblioteki

Znalezione obrazy dla zapytania kiermasz książki

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

Okres przedświąteczny pobudza chęć sprawienia sobie i bliskiej osobie odrobinę przyjemności.

Jednym z takich sposobów jest obdarowanie  rodzeństwa nową książeczką.

W związku z tym,  w dniach 22- 27 listopada 2018r w bibliotece szkolnej odbył się Kiermasz Taniej

Książki, Jego celem było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych poprzez kontakt

z nową książką, poszerzenie wiedzy na temat różnorodności literatury dziecięcej  oraz pozyskanie

książek do biblioteki.

Bajki, baśnie, kolorowanki, poradniki i inne  pozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Dzięki Kiermaszowi biblioteka szkolna wzbogaciła się o wybrane nowe pozycje z literatury dla dzieci i młodszej młodzieży.

Znalezione obrazy dla zapytania miś

SPOTKANIE  Z  PLUSZOWYM  MISIEM

„Miś choć mały, choć nieśmiały,
          wielkie serce w sobie ma.
          Pocieszyciel doskonały,
          każdy misia swego ma.”

Dnia 23 listopada 2018 r odbyło się w naszej szkole spotkanie i wspólna zabawa najmłodszych uczniów z pluszowymi maskotkami, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wyżej wymienione spotkanie zorganizowane zostało na dwóch etapach: dla dzieci grupy przedszkolnej i klas „0” oraz dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Każdy uczeń przyniósł w tym dniu do szkoły swojego misia – maskotkę.

Impreza miała na celu wspólną zabawę oraz zdobycie i poszerzenie informacji związanych z pluszowym misiem, Uczniowie mieli możliwość wysłuchania znanych piosenek o misiach np.: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Colargol, Gumisie, Pokochaj misia oraz wysłuchania utworów wierszowanych Heleny Bechlerowej, Wandy Chotomskiej, Marii Czerkawskiej, Danuty Ludwiczak.  Podczas spotkania dzieci poznały wiele bajkowych postaci misiów, takich jak Puchatek, Uszatek, Yogi, Paddington, Colargol, Gumisie czy Troskliwe Misie. Obrazy z bajek wyświetlane na slajdach dały możliwość dzieciom przypomnienia sobie zabawnych sytuacji z poszczególnych bajek. Uczniowie klas I-III mieli również możliwość poznania historii pluszowego misia, związanej z zapoczątkowaniem produkcji tej maskotki. Bardzo lubiany przez dzieci pluszak stał się inspiracją do napisania przez twórców literatury dziecięcej wielu  książek, wierszy oraz nakręcenia filmów animowanych.

Uczniowie podczas spotkania nie tylko uważnie słuchali przekazywanych informacji, ale razem ze swoimi misiami wesoło tańczyli przy muzyce.

Dla urozmaicenia imprezy, w każdej grupie został  przeprowadzony konkurs na Najmniejszego i Największego Misia, przyniesionego przez ucznia. Wybrane dzieci otrzymały w nagrodę Dyplomy.

Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt.: „Portret Pluszowego Misia”.

Organizatorem spotkania była nauczycielka biblioteki szkolnej B. Z.

Zdjęcia w albumie foto. biblioteki.

SPOTKANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Tradycyjnie jak co roku, uczniowie klas 1 szkoły podstawowej odwiedzili bibliotekę szkolną.

Wspólne spotkanie odbyło się w dniach  09.11. i 19.11.2018 r., na którym uczniowie zaznajomili się

z pomieszczeniem biblioteki oraz sposobem korzystania z księgozbioru.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali różne pozycje książek w każdym dziale biblioteki.

Nawiązując do wspólnie przeczytanych „Zasad poszanowania książek” nauczycielka biblioteki B.Z. zachęciła uczniów do wykonania Zakładek, które zostaną ocenione w ramach konkursu plastycznego.

Następnie dzieci samodzielnie dokonały wyboru książki do przeczytania w domu, spośród wyeksponowanych pozycji, należących do kanonu lektur klas I-III szkoły podstawowej.

W nagrodę oraz w celu zachęcenia do dalszego korzystania z biblioteki szkolnej, wszyscy uczniowie otrzymali Dyplom Czytelnika, który wywołał uśmiech na ich twarzach.

Całe spotkanie zostało udokumentowane zdjęciami, które można obejrzeć w albumie foto. biblioteki