Nawigacja

Data

Niedziela 20.08.2017

Odwiedziny strony

liczba odwiedzin: 827848

Witamy na stronie

 

Zespołu Szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

     

Wiadomości

 • „Niezła sztuka na wakacje” – Krośnice 2017

  Za nami kolejny tydzień wakacji a 16 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Trzebnica wzięło czynny udział w warsztatach artystyczno – plastycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Warsztaty pn. „Niezła sztuka na wakacje” odbywały się na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Krośnicach. Każdy z uczestników zajęć miał okazję poznać tajniki sztuki z zakresu malarstwa i rzeźby pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pod nadzorem opiekunów, młodzież stworzyła przepiękne obrazy, szkicowniki, roboty oraz odlewy z gipsu. Wielką frajdą było również pozowanie do zdjęć w fotobudkach. W trakcie pobytu w Krośnicach oprócz zajęć czysto merytorycznych, dzieciaki mogły poznać piękno krajobrazu Doliny Baryczy, na której przebywały a także wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach terenowych. Wszystkiemu towarzyszył ogrom pozytywnej energii i masa pomysłów na przyszły rok. Dziękujemy organizatorom za tak wspaniale zorganizowany czas.

 • Podobny obraz Czas dziękować

  Z jednej strony czas dziękować;

  Z innej głowę w piasek schować?

  Nie jesteśmy idealni;

  A tym bardziej racjonalni.

  Nic nie można Wam odmówić;

  Nawet gdy nie możesz mówić.

 • W końcu nadszedł – ten wspaniały dzień – 23.06.2017 czyli zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po roku ciężkiej pracy wszyscy uczniowie zasłużyli sobie na wypoczynek.

  Uśmiechnięte dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na ostatni dzwonek. Ale jeszcze chwilę…

    Absolwenci Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim po raz ostatni odwiedzili mury tej szkoły. Na ich pożegnanie klasy I , pod kierunkiem pani Małgorzaty Tarki i Adrianny Pieczykolan-Gorazdowskiej, przygotowały występ artystyczny, pt „Wspomnienia – szkolny dzień z życia gimnazjalisty”. Młodsi koledzy i koleżanki przypomnieli, jak to było przez te wspaniałe 3 lata.       Młodzież klas III otrzymała również drobne upominki i cenne drogowskazy na przyszłość.

 • Dzień, na który czekali wszyscy trzecioklasiści z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim nadszedł wreszcie wielkimi krokami.

    14 czerwca 2017 r w dostojnym rytmie poloneza dumnie wkroczyli na salę już prawie absolwenci naszej szkoły. W pięknych togach młodzież pochwaliła się nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i zaproszonym gościom swoimi umiejętnościami tanecznymi, które pieczołowicie trenowali przez cały rok pod okiem pana Emiliana Pasternaka, który także ułożył tak przepiękny układ poloneza. Zachwytom publiczności nie było końca.