• SZKOŁA PODSTAWOWA im. Marii Konopnickiej w Ujeźdźcu Wielkim

Szkoły Podstawowej

w Ujeźdźcu Wielkim

• I znowu są wakacje…. -  Ujeździec Wielki

W końcu nadszedł – ten wspaniały dzień – 22.06.2018 czyli zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po roku ciężkiej pracy wszyscy uczniowie zasłużyli sobie na wypoczynek.

Uśmiechnięte dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na ostatni dzwonek. Ale jeszcze chwilę…

Absolwenci Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim po raz ostatni odwiedzili mury tej szkoły. Na ich pożegnanie klasa II b i 7 b , pod kierunkiem pani Małgorzaty Tarki i pana Emiliana Pasternaka, przygotowały występ artystyczny, pt „Wspomnienia – szkolny dzień z życia gimnazjalisty”. Młodsi koledzy i koleżanki przypomnieli, jak to było przez te wspaniałe 3 lata. Młodzież klas III otrzymała również drobne upominki i cenne drogowskazy na przyszłość.

• Bal Gimnazjalny w Ujeźdźcu Wielkim

Dzień, na który czekali wszyscy trzecioklasiści z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim nadszedł wreszcie wielkimi krokami.

14 czerwca 2018 r w dostojnym rytmie poloneza dumnie wkroczyli na salę już prawie absolwenci naszej szkoły. W pięknych togach młodzież pochwaliła się nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i zaproszonym gościom swoimi umiejętnościami tanecznymi, które pieczołowicie trenowali przez cały rok pod okiem pani Marioli Eilmes, która także ułożyła tak przepiękny układ poloneza. Zachwytom publiczności nie było końca.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

13 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Po przeprowadzeniu głosowania, decyzją zarówno uczniów jak i nauczycieli, wyłoniły się następujące stanowiska:

Przewodnicząca:    Magdalena Reptak

Zastępca przewodniczącej:        Aleksandra Ciupak

Skarbnik:     Jakub Nowak

Członek SU:          Wiktor Adamczyk

Gratulujemy!

Małgorzata Tarka, Emilian Pasternak, SU

• FESTIWAL PROJEKTÓW

O tym, że w naszej szkole są niezwykle pomysłowi uczniowie, wiedzieliśmy od dawna. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że kreatywność ich nie ma wyznaczonych granic.

Dnia 01 czerwca 2018 r. zgromadziliśmy się w szkolnej świetlicy, aby obejrzeć efekty pracy uczniów klas II gimnazjum. Wraz z koleżankami i kolegami wędrowaliśmy autorskimi szlakami rowerowymi po naszej okolicy, dowiedzieliśmy się, co wchodzi w skład „niezbędnika” rowerzysty, by następnie przenieść się w bajkowy świat technik malarskich i … na własne oczy obserwować etapy powstawania dzieła malarskiego. Nie zabrakło również pląsów tanecznych naszych uczniów, którzy wzbogacili naszą wiedzę z zakresu tańca. Jedna z grup zaprezentowała ciekawe fragmenty filmów, by w ten sposób scharakteryzować wybrane gatunki filmowe. Końcowym akordem prezentacji projektów była inscenizacja teatralna wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Uczniowie tej grupy, z ogromnym poczuciem humoru, czarowali widownię oryginalną scenografią i wyjątkową charakteryzacją.

• WYCIECZKA DO KŁODZKA I DUSZNIK ZDROJ

15 czerwca 2018 roku uczniowie klasy Ib, IIIb, IIIc wyjechali na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Celem podróży był Park Miniatur "Minieuroland" położony na obrzeżach Kłodzka oraz jedyne w Polsce Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie parku z przewodnikiem. Uczniowie wędrując wytyczonymi ścieżkami zwiedzali zabytki nie tylko Kłodzka i  Dolnego Śląska, ale mieli okazję znalezienia się pod paryską Wieżą Eiffl'a, Bramą Brandenburską w Berlinie, czy też w bezpośrednim sąsiedztwie drezdeńskiego Zwingera i Fontanny di Trevi w Rzymie i innych ciekawych zakątków Europy.

•   W dniach 21.05.2018r. - 25.05.2018r. uczniowie klas 7b, 2ag i 2bg, pod opieką pana Emiliana Pasternaka, pani Małgorzaty Tarki oraz pani Katarzyny Urban , uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce do Srebrnej Góry pod hasłem "EDUKACJA Z PRZYGODĄ".

Już pierwszego dnia uczniowie udali się na jazdę konną, poznając przy tym podstawowe techniki jeździeckie. Ponadto, w teorii i praktyce, poznali jedną z najszlachetniejszych dyscyplin sportu - strzelanie z łuków.

Kolejne dni przyniosły zarówno uczniom, jak i opiekunom, mnóstwo wrażeń. Atrakcjami były:

• Wycieczki klas zerowych

Na przełomie maja i czerwca wszystkie dzieci z klas zerowych wzięły udział w wiosennych wycieczkach. Klasa 0b miała swoją wycieczkę 24 maja. Dzieci z rodzicami odwiedziły wrocławskie Zoo i płynęły statkiem po Odrze. Klasy 0a i 0c miały swoją wycieczkę 11 czerwca. Dzieci odwiedziły "Kolejkowo" na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu oraz "Aeroklub" w Szymanowie. Wycieczki dostarczyły Maluchom ciekawych wrażeń i były fajną zabawą.

B. Wyszyńska-Borys

• SZKOŁA PODSTAWOWA im. Marii Konopnickiej w Ujeźdźcu Wielkim