Nawigacja

Data

Poniedziałek 11.12.2017

Odwiedziny strony

liczba odwiedzin: 925053

Witamy na stronie

 

 Szkoły Podstawowej 

w Ujeźdźcu Wielkim

     

Wiadomości

 • Podobny obraz ZAPRASZAMY

  NA

  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  * ozdoby choinkowe    * stroiki     * szopki  * ozdoby świąteczne *słodki upominek  *żywa szopka

  * inne atrakcje

  * czas uatrakcyjnią  kolędy śpiewane przez szkolny chór

  WTOREK  12. 12 . 2017

  godzina 16:00 – 18:00

  SZKOŁA PODSTAWOWA W UJEŹDŹCU WIELKIM

 • Dominująca czerwień i długie czapki z pomponami –  to  charakterystyczny obraz, jaki zauważało się wchodząc do szkoły w Ujeźdźcu Wielkim. Nic dziwnego – wszak to 6 grudnia, czyli dzień św. Mikołaja. Wszystkie  dzieci już od rana czekały niecierpliwie na wizytę Mikołaja w szkole, który przybył ze swoją asystą.

    Pierwszą niespodzianką były gry, zabawy, tańce i śpiewy zorganizowanie dla najmłodszych uczniów. Mikołajowe „Aniołki” wręczały okazałe prezenty, tak wyczekiwane przez najmłodsze dzieci.

 • Obchodzone 30 listopada imieniny Andrzeja, w tym roku również, były dla przedszkolaków wspaniałą okazją do organizacji zabaw i wróżb andrzejkowych. Głównym celem wesołej zabawy andrzejkowej było zapoznanie dzieci z tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi oraz integracja przedszkolaków, ich czynne uczestnictwo w tanecznych zabawach i rozbudzanie pozytywnych dziecięcych emocji. Przedszkolaki  lały wosk, odkrywały zabawne wróżby ukryte w ciasteczkach, bawiły się czarodziejską kulą, tańczyły z balonami i na gazetach, bawiły się wykorzystując chustę Klanzy. W czasie tańców i zabaw czekał na nie słodki poczęstunek. Andrzejkowy dzień był bardzo udany, dzieci pojechały do domu w bardzo radosnych nastrojach.

 • Na przełomie listopada i grudnia dzieci z klas 0 i najmłodsze przedszkolaki spotkały się z panią Justyną Reszką - mamą Ani, która uczęszcza na zajecia w naszej namłodszej grupie. Pani Justyna jest z zawodu higienistką stomatologiczną i pracuje w Centrum Stomatologicznym "Uśmiech na 5" na ulicy Inflanckiej we Wrocławiu. Spotkania zorganizowano w ramach programu profilaktycznego realizowanego w szkole. Pani Justyna opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, uczyła dzieci jak prawidłowo szczotkować zęby i korzystać z nitki dentystycznej, mówiła dzieciom, co robić, żeby cieszyć się zdrowymi zębami i podkreślała, jak ważne są regularne przeglądy dentystyczne nawet zębów mlecznych. W ramach zajęć przedszkolaki obejrzały bajkę o doktorze Ząbku i legendzie Zębolandii, w której bohaterowie walczą z osadem nazębym i pokonują groźną próchnicę. Dzieci otrzymały też kolorowanki, naklejki oraz szczoteczki do zębów. Mamy nadzieję, że po spotkaniu przedszkolaki bedą bardzo dbały o zęby i każdego dnia przychodziły do szkoły z pięknymi uśmiechami.