Piątek 20.10.2017

Witamy na stronie

Zespołu Szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Wiadomości

• 17 października 2017r – to „nauczycielski dzień” w naszej szkole. Uroczystą akademią obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, którą przygotowały klasy II gimnazjum, klasa IV b i VIIb.

Uczniowie w przezabawny sposób ukazali nam dzień ze szkolnego życia nauczyciela skupiając się na lekcji języka polskiego. Rozbawiona publiczność mogła poznać dzięki temu komiczne i niewiarygodne skojarzenia uczniów z poszczególnymi zagadnieniami gramatycznymi i leksykalnymi.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nauczycielom  zwycięskich szarf w poszczególnych kategoriach: „Krejzol Roku”, „Uśmiech Roku”, „Mistrz Ciętej Riposty”, „Modniś roku”, „Żyleta Roku”, „Luzak Roku”, „Dowcipniś Roku”, „Nauczyciel Roku” oraz „Szef Roku”. Wzbudziło to nie lada emocje wśród grona pedagogicznego i ogrom radości wśród uczniów.

• 13 października 2107r to wyjątkowy dzień  w Ujeźdźcu Wielkim. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Szkoły – Gimnazjum i Szkoły Podstawowej , której patronką jest sławna pisarka i poetka Maria Konopnicka. Jako wielka miłośniczka dzieci większość swojej twórczości poświęciła najmłodszym.

Toteż  i w dniu dzisiejszym głównymi bohaterami uroczystości byli najmłodsi uczniowie  - pierwszoklasiści, którzy pasowani byli na na prawowitych uczniów Szkoły w Ujeźdźcu Wielkim.

•        W ramach zajęć na temat zdrowego odżywiania się w piątek - 6 października w przedszkolu  świętowano "Dzień jabłka". Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono, a na głowach nosiły zielone opaski z czerwonym jabłuszkiem. Głównym celem jabłkowej uroczystości było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witam, uświadamianie przedszkolakom wartości odżywczych owoców, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, integracja grup oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy. Każda grupa zorganizowała w sali jabłkowy poczęstunek. Dzieci przyniosły dżemy jabłkowe, soki, kompoty, musy i chipsy z suszonych jabłek. Mamy upiekły pyszne szarlotki, którymi dzieci częstowały i chętnie się zajadały. Głównym punktem święta jabłka było spotkanie się wszystkich przedszkolaków na hali sportowej, na której wszyscy wesoło się bawili. Były zabawy w kole, recytacje wierszyków, owocowe pociągi, ilustracje ruchowe piosenek, radosne okrzyki i zabawy sprawnościowe. Jabłkowy dzień bardzo podobał się dzieciom, był słodki i pełen radosnej zabawy.

• Znalezione obrazy dla zapytania dzień chłopaka 03 października 2017 r. odbyła się klasowa impreza, której uczestnikami byli w roli gości – chłopcy, a w roli gospodyń spotkania dziewczyny wraz z wychowawczynią.

Na początku dziewczyny zaśpiewały nam sto lat i wręczyły przewodniczącemu   klasy Błażejowi Dufratowi dużą laurkę z życzeniami.

Następnie każdy męski przedstawiciel klasy dobrowolnie poddał się zabiegom upiększającym, polegającym na makijażu oblicza.

Następnie odbyło się  wręczenie prezentów. Otrzymaliśmy białe koszulki z odręcznymi

• Podobny obraz Szanowni Rodzice !

Zmienił się numer umowy ubezpieczenia.

JEST        EDU -A/P 044354

POWINNA BYĆ        EDU-A/P 046898

Za utrudnienia przepraszamy

InterRisk

•    5 października 2017 r. uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim zebrali się na apelu w związku z XVII Dniem Papieskim. Przedstawiciele klasy V b pod kierunkiem katechetki Iwony Mędryk podzielili się z kolegami wiadomościami na temat nauki św. Jana Pawła II dotyczącej wartości i potrzeby nadziei w życiu człowieka. Apel wzbogaciła prezentacja multimedialna i piosenki.

Stroną techniczną uroczystości zajęli się Gabryś i Damian (uczniowie kl. III gimnazjum) pod kierunkiem pana Macieja Bartoszka. Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu apelu.