Nawigacja

Wizyta uczniów w Kitzingen 2017 Wizyta uczniów z Niemiec 2016 Wizyta uczniów w Kitzingen 2015 Wizyta uczniów z Niemiec 2014 Wizyta uczniów w Kitzingen 2013 Wizyta uczniów z Niemiec 2012 Wizyta uczniów w Kitzingen Wizyta uczniów z Niemiec Tekstowa podstrona

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA

Wizyta uczniów w Kitzingen 2017

 

W roku 2008 Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim nawiązało współpracę ze szkołą w Kitzingen – partnerskiego  miasta Trzebnicy. Od tego czasu corocznie organizowane są spotkania młodzieży polsko – niemieckiej uczącej się  w naszych placówkach.

W tym  roku pięć uczennic  z Ujeźdźca  Wielkiego  zostało zaproszonych przez uczennice z Kitzingen do odwiedzenia ich kraju.     

Uczestniczki wymiany  spędziły dwa dni na zajęciach szkolnych, które pomóc miały  w integracji młodzieży i pokonaniu bariery językowej.

Nasze uczennice zostały oficjalnie powitane przez burmistrza Kitzingen – Siegfrieda Müllera oraz  przewodniczącego rady miejskiej Ralpha Hartnera. W spotkaniu udział wzięli również dyrektor goszczącej nas szkoły – Robert Schöfer oraz rodzice uczennic, które zaprosiły nasze dziewczęta do swoich domów.

Nie lada atrakcją była wycieczka do Norymbergii. Oprócz zwiedzania miasta i jego zabytków niezwykle ciekawa okazała się wizyta w  Dunklecafe, gdzie wprowadzono nas do całkowicie zaciemnionego baru, w którym musieliśmy zamówić napoje i zapłacić za nie tylko za pomocą zmysłu dotyku i słuchu – barmanką była niewidoma od urodzenia Carina.

Po pięciu dniach pobytu, bogatsi w umiejętności językowe i kulturowe  wróciliśmy do Polski,  mając nadzieję na kontynuację naszej wymiany, którą jak co roku sfinansowali rodzice naszych podopiecznych, burmistrz Trzebnicy – Pan Marek Długozima oraz organizacja Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Katarzyna Żebrowska

Adrianna Pieczykolan - Gorazdowska

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Marii Konopnickiej w Ujeźdźcu Wielkim
  UJEŹDZIEC WIELKI 46

  55-100 TRZEBNICA

  WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

  NIP Szkoły Podstawowej: 915-16-59-718
 • Stacjonarny: 71-312-77-22

  Komórkowy: 607-234-508

Galeria zdjęć