• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

•             W przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki . To święto kreatywności, odwagi i zabawy, które pozwala dzieciom uwierzyć, że w każdym z nich tkwi jakiś talent, trzeba tylko w to uwierzyć i go poszukać. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w kropki, co ma na celu uświadamianie, że warto w każdym dziecku pielęgnować kreatywność, pasję i talenty.

Justyna Sudoł

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest co roku 20 września. Tego uroczystego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych świetnie się bawiły. Dzięki pomocy rodziców mogły również radośnie ucztować. Rodzicom dziękujemy za pomoc, a wszystkim przedszkolakom życzymy, aby rosły zdrowo, uczyły się szybko i nigdy nie traciły ciekawości świata. Szczęśliwego Dnia Przedszkolaka!

Iwona Mędryk

• RESQL - monitorowanie i zwalczanie przemocy w szkole

W szkole wdrażany jest system RESQL mający na celu monitorowanie i zwalczanie przemocy. Interwentami, a jednocześnie koordynatorami wdrażania systemu RESQL są Panie: Beata Wyszyńska-Borys, Ida Wnukowska i Katarzyna Żebrowska. Szczegółowe informacje przekażą wychowawcy. Strona internetowa systemu RESQL w załączonym linku. RESQL

• "Namaluj mi historię"

•      Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w regionalnej edycji konkursu plastycznego „Namaluj mi historię” w kategorii klas 1 – 3.
                 Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, prowadzący Centrum Historii Zajezdnia i Gminę Trzebnica.
                 W konkursie wzięły udział: dzieci z przedszkoli, uczniowie klas I – III i klas IV – VIII gminy Trzebnica. Do konkursu zgłoszono 80 prac.
                 Uczniowie z naszej szkoły wykonali piękne prace plastyczne. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.
                 17 września 2023 roku podczas Trzebnickiego Święta Sadów, pan burmistrz M. Długozima wręczył nagrody laureatom konkursu i tak w kategorii klas I – III Maja Ankiel zajęła II miejsce, Emilia Wawro III miejsce i wyróżnienie otrzymał Jakub Maliński.

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za udział.

Mgr W. Skuza

• TALENCIAKI

• BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI LIDL SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW!!!
            Aby wesprzeć naszą szkołę:
            1. Zrób zakupy za minimum 50 zł., w tym 1 warzywo lub 1 owoc.
            2. Przy kasie odbierz kupon TALENCIAKA.
            3. Przekaż TALENCIAKA Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ujeźdźcu Wielkim.
            4. Wrzuć TALENCIAKA do pudełka w naszej szkole lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA lub przepisz kod ręcznie klikając w link: https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040016084

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/ 2024

• WAKACJE, WAKACJE ... WAKACJE BĘDĄ ZNÓW

4 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

Uczniowie klas trzecich i szóstych pod opieką swoich wychowawców przygotowali program artystyczny, dzięki któremu wyruszyliśmy w pożegnalną, wakacyjną podróż. Ponownie odwiedziliśmy wyjątkowe miejsca, których nie brakowało na trasie naszych wędrówek. Wakacyjne piosenki, pięknie zaprezentowane przez młodych artystów, podkreślały, że czas wolny, to czas zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy i znajomości.

Początek września jest czasem wyjątkowym w historii naszego kraju. Tragiczne wydarzenia związane z dniem 1 i 17 września 1939 roku są obecne w pamięci kolejnych pokoleń Polaków. Dlatego nie zabrakło również w programie artystycznym nawiązania do tych tragicznych wydarzeń, które przypominają, jak ważna jest sprawa wolności i niepodległości naszej ojczyzny.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły Pan Mariusz Szkaradziński, który serdecznie powitał zebranych uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i wyjątkowo liczną grupę rodziców, Zaprezentował również swój poetycki tekst, w którym zwrócił się do zebranych, z życzeniami wielu sukcesów i radości:

Dzisiaj rusza Nowy Rok;

Zróbmy Wszyscy dobry krok.

Bez zbędnego trudu, znoju;

Kroczmy wszyscy do rozwoju.

Nie ma wątpliwości cienia;

Każdy ma coś do zrobienia.

By z Radością Rozwojową;

Patrzeć czas Otwartą głową.

Pamiętajmy Kadro Szkolna;

Że tu Dzieci, Młodzież zdolna!

Która chętnie, wnet pokaże;

Mądre i radosne twarze.

Lekkość, uśmiech, dobre chcenie;

To zapewni powodzenie.

I przyniesie Radość Wielką;

Mała Szkoła, Szkołą Wielką.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Danuta Kowal-Woźniak