• Uczniowie klas 5 działają z imPETem!
          • Uczniowie klas 5 działają z imPETem!

          • Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. 

             

            Uczniowie klas 5 wykonali pierwsze z zadań zleconych w projekcie. Celem zadania było wykonanie własnej gry z przedmiotów recyklingowych - kółko / krzyżyk. 

            Dzieci grały również w grę memo, w trakcie której mogli zdobyć sporo nowej wiedzy na temat butelek PET: co powstaje w wyniku ich recyklingu, gdzie wyrzucać butelki, w jaki sposób przygotować je do utylizacji oraz ile lat rozkłada się porzucona butelka PET. 

             

            Na następnych lekcjach uczniowie poznają głównych bohaterów serii projektu: imPETa, śmieciarkę Miecię, Puszka i Pana Kartonika. Wykonają również kolejne zadania i rozwiążą łamigłówki. 

             

            Aleksandra Warchulska 

        • Gry planszowe i nie tylko… 
          • Gry planszowe i nie tylko… 

          • Uczniowie klas 5, 6 i 7 zakończyli pierwszy etap realizacji innowacji pedagogicznej dotyczącej wprowadzania gier planszowych i innych typów gier dydaktycznych w formie powtórzeń wiadomości do sprawdzianów. Dzieci w klasach 5 grały w Chińczyka utrwalając wiedzę na temat budowy i funkcjonowania organizmów żywych. Uczniowie klas 6 powtarzając wiadomości dotyczące parzydełkowców, płazińców, nicieni i pierścienic, grali w grę opartą o popularne Bingo. Wśród klas 7 wykorzystane zostały gry powtórzeniowe „Ja mam, kto ma?” oraz „Quiz o człowieku”. 

            Dodatkowo, przed każdym sprawdzianem uczniowie otrzymali szczegółowe wymagania edukacyjne, tzw. „nacobezu” - czyli „na co będę zwracać uwagę”. Tuż po sprawdzianie, każdy uczeń otrzymał informację zwrotną, w formie pisemnej, z podkreśleniem umiejętności, które zostały opanowane oraz tymi, które należy jeszcze opanować. Jest to realizacja drugiej innowacji pedagogicznej, wprowadzającej elementy oceniania kształtującego na lekcjach biologii. 

            Aleksandra Warchulska 

          • DENTOBUS - BEZPŁATNE KONTROLNE BADANIA STOMATOLOGICZNE

          • BEZPŁATNE BADANIA KONTROLNE

            I USŁUGI PROFILAKTYCZNE ORAZ OKOŁOPROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW

            W DENTOBUSIE PRZY SZKOLE.

            ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW DO DNIA 09.02.2024R.

            OŚWIADCZENIA DOSTĘPNE W SEKRETARIACIE LUB U WYCHOWAWCÓW.

            Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

            gorąco zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na wzięcie udziału przez Państwa dzieci w programie BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, odpowiadamy na najczęstsze pytania:

            1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?

            Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły

            2. ILE TO KOSZTUJE?

            NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.

            3. CZY WARTO?

            Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.

            Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i  bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.

            Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi –pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu.

            4. CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia?

            Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.

            5. CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?

            W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji. Przedział medyczny Dentobusu jest codziennie ozonowany.

            6. CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNUACJI LECZENIA?

            NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).

            Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

                                                      Więcej informacji o nas na: www.directmedic.pl.