• Warsztaty malowania bombek w przedszkolu
          • Warsztaty malowania bombek w przedszkolu

          • 11 grudnia w czasie prowadzonych przez panią Elwirę Teski malarskich warsztatów przedszkolaki stworzyły piękne własnoręcznie malowane bombki. Dziecięca kreatywność była bardzo wielka. Maluchy chętnie malowały swoje bombki i były dumne ze swoich dzieł. Każde dziecko otrzymało też bombkę ze swoim imieniem namalowaną przez panią Elwirę. Obie bombki pojechały z dziećmi do domu, z zamiarem zawieszenia ich na najbardziej zaszczytnym miejscu na choince.

             B. Wyszyńska-Borys

          • Podobny obraz ZAPRASZAMY

            NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

            * ozdoby świąteczne  * szopki     * stroiki    * ozdoby choinkowe *słodki upominek  *żywa szopka

            * inne atrakcje

            kolędy śpiewane przez szkolny chór  * czas uatrakcyjnią

            12. 12 . 2017  WTOREK

            godzina 16:00 – 18:00

            SZKOŁA PODSTAWOWA W UJEŹDŹCU WIELKIM

        • Spotkanie ze św. Mikołajem w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim
          • Spotkanie ze św. Mikołajem w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

          • Dominująca czerwień i długie czapki z pomponami –  to  charakterystyczny obraz, jaki zauważało się wchodząc do szkoły w Ujeźdźcu Wielkim. Nic dziwnego – wszak to 6 grudnia, czyli dzień św. Mikołaja. Wszystkie  dzieci już od rana czekały niecierpliwie na wizytę Mikołaja w szkole, który przybył ze swoją asystą.

                        Pierwszą niespodzianką były gry, zabawy, tańce i śpiewy zorganizowanie dla najmłodszych uczniów. Mikołajowe „Aniołki” wręczały okazałe prezenty, tak wyczekiwane przez najmłodsze dzieci.

                        Gość nie zapomniał również o młodzieży klas VII i  gimnazjalnej. Wszyscy z niecierpliwością czekali na mikołajowe „kolana”, aby wspólnie z nim mieć pamiątkowe zdjęcie. Niestety nie było to takie proste, bowiem nasz kochany Mikołaj był bardzo wymagający. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz różnymi innymi, aby w pełni zasłużyć sobie na prezent.

                        Jednak   wszyscy uczniowie podołali zadaniom i  otrzymali mikołajowe upominki oraz słodkie drobiazgi. Dzieci z ogromnym żalem żegnały św. Mikołaja i z niecierpliwością czekają już do przyszłego roku.

                        Takie wzorce mają wpływ na postawy, wrażliwość i przekonanie młodych ludzi, że przyjemne jest nie tylko przyjmowanie, ale także sprawianie prezentów innym ludziom.

             

                                                                                                                                  Adrianna Pieczykolan

          • Mikołaj wśród najmłodszych uczniów

          • Na ten dzień dzieci czekają cały rok. Najpierw piszą listy, proszą o wspaniałe prezenty, a później czekają, czy spełnią się ich marzenia. Aura zawiodła, ale Święty Mikołaj 6 grudnia wczesnym rankiem pojawił się w naszej szkole i spotkał z najmłodszymi uczniami: klasami I-III i przedszkolakami. Wręczył dzieciom paczki, w których były przeróżne słodkości, owoce, gry, maskotki i puzzle. Na tym nie kończyły się jednak mikołajowe niespodzianki. Korzystając z zaproszenia Pana Burmistrza Marka Długozimy uczniowie klas I-III udali się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy, gdzie obejrzeli piękne przedstawienie. Wprowadziło ono wszystkich w przedświąteczny nastrój i uświadomiło, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina. W przerwie spektaklu w sali znowu pojawił się Mikołaj, który obdarował dzieci czekoladkami. Na zakończenie spotkania w kinie najmłodsi widzowie obejrzeli film pt. "Święty Mikołaj dla wszystkich".

            To był naprawdę udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

            Dziękujemy

             

            Krystyna Maj

          • Mikołajkowy Turniej Piłkarski Przedszkolaków

          • 5 grudnia dryżyna naszych przedszkolaków w składzie: Jakub Borys, Maja Rak, Miłosz Jaworowski, Błażej Marcinek, Szymon Wojtas, Bartek Szpak, Marcin Szcześniak, Marcel Miękota, Jakub Andrzejczak, Wojciech Maziarz, Patryk Gogacz i Wiktor Magdziarz zagrała w mikołajkowym turnieju piłkarskim zorganizowanym w hali ZAPO w Trzebnicy  i zajęła w nim 4 miejsce.  Nasz zespół pierwszy raz zaprezentował się na turnieju w nowych strojach piłkarskich.

            Trenujemy i czekamy na rewanże w czasie wiosennych rozgrywek mundialowych.

            Beata Wyszyńska-Borys

          • WYSKOKOWY MIKOŁAJ

          • Rodzice uczniów klas szóstych zrezygnowali w tym roku z tradycyjnych mikołajkowych paczek i zafundowali swoim dzieciom wizytę w niezwykle atrakcyjnym miejscu – Jump World we Wrocławiu 5.12.2017 r.. Park trampolin zagwarantował niezwykłe doznania i rozrywkę na najwyższym poziomie. Wszyscy znaleźli coś dla siebie. To doskonałe miejsce, dzięki któremu dzieci  w ciekawy i zupełnie nowy sposób mogły spożytkować swoje niemałe pokłady energii i w bezpiecznych warunkach zrealizować najbardziej zakręcone pomysły.

            JumpWorld Wrocław podzielony jest na kilka stref, różniących się swoją charakterystyką. Wszystkie strefy znajdowały się pod nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników, która czuwała nad bezpieczeństwem oraz właściwym korzystaniem z atrakcji.

            można poszybować w górę tak wysoko, by bez trudu móc efektownie wpakować piłkę do kosza. W Strefie Basketu marzenia stają się rzeczywistością. Dzięki trampolinom

            i poczuli niczym niezmąconą radość skakania.   Arena Główna to zdecydowanie największy zestaw trampolin, pozwalający na swobodną rozrywkę dla większej liczby osób. To właśnie tutaj uczniowie znaleźli przestrzeń do szaleństw

            ciała gąbkach. W takich warunkach dzieci rozwijały swoje umiejętności bez obawy o konsekwencje zdrowotne. W basenie z gąbkami, zupełnie jak kot, zawsze spadano na cztery łapy.  sny o zawsze miękkim lądowaniu. Nawet najbardziej skomplikowane ewolucje w powietrzu znajdowały swój finał w przyjaznych dla  Basen z gąbkami to magiczne miejsce, w którym spełniały się

            Akrobatyczna bieżnia to wyjątkowe miejsce pozwalające na wykonywanie całych sekwencji akrobacji, bez obawy o bezpieczeństwo i komfort pozostałych uczestników. Na bieżni będącej trampoliną każdy mógł szlifować nawet najbardziej zwariowane tricki.

            próbowali swoich sił w siatkówce na najwyższym poziomie.   i coś co sprawia, że Jump World jest naprawdę wyjątkowy to strefa siatkówki. Nie tylko fani koszykówki mogą dzięki trampolinom dokonywać rzeczy niemożliwych w normalnych warunkach, ale miłośnicy siatkówki Prawdziwa nowość

            Po ponad godzinnym pobycie w tym wyskokowym miejscu uczniowie udali się do ulubionych sieciowych restauracji, by tam uzupełnić utracone kalorie.

            Barbara Szymacha

        • Prozdrowotna jesień w Ujeźdźcu Wielkim
          • Prozdrowotna jesień w Ujeźdźcu Wielkim

          • Od początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły brali udział w różnego rodzaju projektach pozwalających żyć zdrowo i utrzymać prawidłową formę. W trakcie realizacji zajęć szkolnych, a także w ramach Dni Kultury Zdrowotnej oraz projektu Trzymaj Formę, uczniowie zgłębiali swoją wiedzę dotyczącą zdrowia. Omawialiśmy znaczenie piramidy żywieniowej, tworzyliśmy zasady zdrowego odżywiania oraz poznaliśmy możliwe skutki nieprawidłowej diety.                                                                               Efektem naszych lekcji są cykliczne zajęcia taneczne - Aktywne przerwy oraz udział w akcji Śniadanie daje moc. 

            W trakcie Aktywnych przerw społeczność uczniowska spotyka się na sali gimnastycznej, gdzie pod okiem pani Marioli Eilmes, ćwiczą układy taneczne. Ta forma spędzenia wolnego czasu cieszy się dużym powodzeniem i gromadzi coraz większą rzeszę uczniów. Miejmy nadzieję, że aktywna forma spędzania wolnego czasu wejdzie w nawyk i będzie wykorzystywana nie tylko w szkole.

            Podsumowaniem Prozdrowotnej jesieni w naszej placówce, było zorganizowanie 29.11.2017r. akcji Śniadanie daje moc. Już od rana wszędobylski gwar na szkolnych korytarzach świadczył o ogromnym zaangażowaniu uczniów. Zadaniem każdej klasy  było przygotowanie zdrowego menu i propozycji śniadaniowych z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia i zbilansowanej diety. Mając do dyspozycji  własne stoliki, klasy  prezentowały swoje pomysły i propozycje żywieniowe, które potem podlegały ocenie komisji konkursowej. Kryteriami oceny były różnorodność potraw, poprawne zbilansowanie produktów, estetyka wykonania i oczywiście smak.

            Trzeba przyznać, że efekt prac uczniowskich był imponujący. Uczestnicy wykazali się nie tylko dobrą znajomością zasad zdrowego żywienie, ale również   ogromną pomysłowością i kreatywnością, które przeszły nasze oczekiwania.

            Tego typu akcje  nie tylko przyczyniają się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci oraz likwidowania złych nawyków żywieniowych, ale przede wszystkim wspaniale wpływają na integrację oraz zacieśnianie więzi społeczności uczniowskiej, rodzicielskie i nauczycielskiej.

            Po ocenie przez komisję konkursową zdrowych stolików wszyscy przystąpili do wspólnego posiłku, który  przebiegał  w bardzo  przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze.

             

                                                                                                            Katarzyna Kwiatkowska

                                                                                                            Katarzyna Żebrowska

                                                                                                           Adrianna Pieczykolan - Gorazdowska

        • MAGICZNE ZABAWY, CZYLI PRZEDSZKOLNE ANDRZEJKI
          • MAGICZNE ZABAWY, CZYLI PRZEDSZKOLNE ANDRZEJKI

          • Obchodzone 30 listopada imieniny Andrzeja, w tym roku również, były dla przedszkolaków wspaniałą okazją do organizacji zabaw i wróżb andrzejkowych. Głównym celem wesołej zabawy andrzejkowej było zapoznanie dzieci z tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi oraz integracja przedszkolaków, ich czynne uczestnictwo w tanecznych zabawach i rozbudzanie pozytywnych dziecięcych emocji. Przedszkolaki  lały wosk, odkrywały zabawne wróżby ukryte w ciasteczkach, bawiły się czarodziejską kulą, tańczyły z balonami i na gazetach, bawiły się wykorzystując chustę Klanzy. W czasie tańców i zabaw czekał na nie słodki poczęstunek. Andrzejkowy dzień był bardzo udany, dzieci pojechały do domu w bardzo radosnych nastrojach.

             Beata Wyszyńska-Borys

        • Przedszkolaki wiedzą, jak dbać o zęby!
          • Przedszkolaki wiedzą, jak dbać o zęby!

          • Na przełomie listopada i grudnia dzieci z klas 0 i najmłodsze przedszkolaki spotkały się z panią Justyną Reszką - mamą Ani, która uczęszcza na zajecia w naszej namłodszej grupie. Pani Justyna jest z zawodu higienistką stomatologiczną i pracuje w Centrum Stomatologicznym "Uśmiech na 5" na ulicy Inflanckiej we Wrocławiu. Spotkania zorganizowano w ramach programu profilaktycznego realizowanego w szkole. Pani Justyna opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, uczyła dzieci jak prawidłowo szczotkować zęby i korzystać z nitki dentystycznej, mówiła dzieciom, co robić, żeby cieszyć się zdrowymi zębami i podkreślała, jak ważne są regularne przeglądy dentystyczne nawet zębów mlecznych. W ramach zajęć przedszkolaki obejrzały bajkę o doktorze Ząbku i legendzie Zębolandii, w której bohaterowie walczą z osadem nazębym i pokonują groźną próchnicę. Dzieci otrzymały też kolorowanki, naklejki oraz szczoteczki do zębów. Mamy nadzieję, że po spotkaniu przedszkolaki bedą bardzo dbały o zęby i każdego dnia przychodziły do szkoły z pięknymi uśmiechami.

            Beata Wyszyńska-Borys

          • Szkolny konkurs: ,,Lampion adwentowy”

          • W listopadzie 2017 roku został ogłoszony plastyczny konkurs: ,,Lampion adwentowy”. Uczniowie wykonywali pracę przestrzenną z materiałów trwałych. Prace były oceniane w kategorii: kl. I – III i IV – VII. Z klas I-III wpłynęło 7 prac, a z klas IV – VII: 5 prac.

            Wyniki:

            kl. I – III

            I miejsce:  Paulina Zaborowska kl. I a

            II miejsce: Filip Chmielewski i Hubert Świątek kl. I a

            III miejsce: Kinga Kowalczyk, Radosław Lajcht, Kornelia Miszczuk i Konrad Samulski kl. I a

            kl. IV – VII

            I miejsce: Hanna Kowalik kl. VI a i Agata Lajcht kl. V a

                        Lampiony w adwencie będą dekoracją kościołów znajdujących się na terenie naszej parafii.

                   Gratulacje!                            Iwona Mędryk

          • Razem możemy więcej!

            Pod takim hasłem w listopadzie w ZS w  Ujeźdźcu Wielkim  przeprowadzono cykl zajęć promujących ogólnopolską akcję KOMÓRKOMANIA.

            Nasi uczniowie zostali NASZPIKOWANI wiedzą na temat fundacji DKMS, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

            Podsumowaniem zdobytej wiedzy były plakaty zachęcające potencjalnych dawców do rejestrowania się w bazie DKMS wykonane przez naszą młodzież.

            Katarzyna Żebrowska

              

          • „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie….!” - spotkanie uczniów z Ujeźdźca Wielkiego z twórczością Mickiewicza

          • „Co to będzie, co to będzie…!??”Takie oto pytanie zadawaliśmy sobie przed inscenizacją Dziadów, którą uczniowie szkoły w Ujeźdźcu Wielkim mieli okazję obejrzeć dnia 23.11.2017r. w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu.

                        Niełatwo jest, w atrakcyjny dla młodego widza sposób, ukazać na scenie przycmentarną kaplicę, w której gromadzą się mieszkańcy wsi, aby odprawiać słowiański obrzęd dziadów poświęcony duszom zmarłych. Aktorom spektaklu udało się to jednak w sposób wręcz mistrzowski.

                        Wspaniałe użycie światła, dźwięku, gry cieni i innych  efektów specjalnych tworzyły niezwykłą atmosferę ciemnej nocy, w czasie której Guślarz wzywa „czyśćcowe duszeczki”, które nie mogą zaznać wiecznego spoczynku.

            Napięcie i groza potęgowane były jeszcze poprzez niespodziewane pojawianie się aktorów wśród publiczności.

                        Uczniowie naszej szkoły byli pod ogromnym wrażeniem. Nieoczekiwane i pełne napięcia sceny szczególnie utrwaliły się w pamięci młodej publiczności.

                        Dzięki tak emocjonującym obrazom młodzież miała możliwość pełniejszego zrozumienia idei i problematyki utworu naszego wielkiego wieszcza.

            Katarzyna Żebrowska

          • Królowa Śniegu On Ice

          • W czwartek – 23.11.2017 roku, uczniowie klas czwartych i piątych ze szkoły w Ujeźdźcu Wielkim wyruszyli na kolejną, pełną wrażeń wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Pierwszym punktem było zwiedzenie obiektu, który w roku 2006 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hala Stulecia to unikatowe miejsce, w którym organizowane są wystawy, konferencje, wydarzenia sportowe i kulturalne. To właśnie tu moskiewska rewia na lodzie zaprezentowała baśniowe widowisko oparte na motywach jednej z najsłynniejszej baśni autorstwa H. Ch. Andersena – Królowa Śniegu. Orginalne przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na młodych widzach. Opowieść o Kaju i Gerdzie zawierała doskonałą i orginalną oprawę muzyczną opracowaną przez Olgę Kondraszową oraz choreografię pełną popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Spektakl miał bogatą scenografię, wspaniałe kolorowe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne. Każdy z widzów był pod wielkim wrażeniem całego wydarzenia a wykonawcy otrzymali gromkie brawa.

                                                                                                                                  Katarzyna Kwiatkowska

          • Przedszkolaki w Krainie Lodu

          • 22 listopada uczniowie klas 0 w trzebnickim kinie obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa pt. "Kraina Lodu". To autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu – „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Zimowa opowieść z pięknie skomponowanymi aranżacjami muzycznymi wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To historia księżniczki, która wyrusza w poszukiwania swojej siostry do lodowego pałacu. W czasie wędrówki pomagają jej życzliwy Bałwanek, Renifer i Jakub. To dzięki nim księżniczce udaje się odnaleźć zaginioną siostrę, a widzowie poznają co to radość, cierpienie, nadzieja i tęsknota.

            Spektakl bardzo często opierał się na interakcji aktorzy- najmłodsi widzowie i był dla dzieci zabawny, ale też wzruszający. Przedszkolaki nagrodziły występ gromkimi brawami.

             

            Beata Wyszyńska-Borys

          • PRZEDSZKOLAKI STWORZYŁY LIŚCIAKI

          •   Na przełomie października i listopada w przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczno-techniczny "Liściaki". Zadaniem dzieci było przygotowanie jesiennych prac z wykorzystaniem liści i innych różnorodnych materiałów plastycznych. Prace były bardzo pomysłowe i wybór najlepszych nie był łatwy. Komisja konkursowa zdecydowała, że I miejse w konkursie zajęli Jaś Garliński, Miłosz Jaworowski, Maja Szymańska i Ania Reszka. Na II miejsce zasłużyli Zosia Pietras, Zuzia Kuryłowicz, Emilia Wyka i Zuzia Dąbek. III miejsce przyznano pracy Zosi Dziczek, Julki Świnogi, Patryka Gogacza i Hani Gniłki.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książeczki z bajkami i domino a pozostali uczestnicy konkusu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim przedszkolakom dziękujemy za trud włożony w wykonanie pracy i gratulujemy wyobraźni i kreatywności.

            Beata Wyszyńska-Borys

          • Etap szkolny konkursu: ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”

          • W wyniku szkolnego konkursu wiedzy o św. Jadwidze Śląskiej została wyłoniona reprezentantka naszej szkoły – Kinga Kozakiewicz, uczennica klasy VII a, która będzie reprezentować szkołę 24 listopada w etapie powiatowym konkursu w Trzebnicy. Pozostałe uczestniczki również bardzo ładnie poradziły sobie z testem składającym się z 30 otwartych i zamkniętych zadań. Drugie miejsce zdobyła Hania Zielińska, trzecie Wiktoria Budziak, a czwarte Alicja Janusz.

                        Gratulujemy wszystkim uczestniczką i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                        Iwona Mędryk

        • W rocznicę odzyskania  Niepodległości
          • W rocznicę odzyskania Niepodległości

          • 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie  z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim uroczyście obchodzili uczestnicząc we  wspaniałej  akademii przygotowanej przez klasę VII b pod kierunkiem pani Iwony Grochowiny i pana Macieja Bartoszka.

                            W scenerii wspomnień uczniowie  opowiadali o heroicznych walkach młodych ułanów, którzy niejednokrotnie poświęcili życie za wolność Ojczyzny-Polski pokazując swój patriotyzm i bohaterstwo pod wodzą Józefa Piłsudskiego. W piękny symboliczny sposób pokazali ”oblicza polskiej niewoli”, która tak ogromnie ciążyła naszej Ojczyźnie przez wiele lat. Widzowie, zarówno starsi i młodsi, z ogromnym zainteresowaniem oglądali  prezentację multimedialną  przenosząc się tym samym po ścieżkach historii do roku 1918, w którym to nasz Kraj stał się niepodległy po 123 latach niewoli. Wzruszające sceny przeplatane były narodowymi pieśniami patriotycznymi.

                            Młodzi artyści uświadomili zebranym, że idea patriotyzmu kultywowana jest po dziś dzień nawet wśród  najmłodszych obywateli Polski, którzy świadomie, na zadane pytanie: „Kim Ty jesteś?” - odpowiadają pewnie i stanowczo: „POLAK MAŁY”!!!.

                            To również pokazuje nam jak wielkie znaczenie ma dla nas życie w wolnej i niepodległej Polsce.

                                                                                                                                                            Adrianna Pieczykolan

             

             Uczniowie z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim w składzie: Łukasz Ordon, Damian Prus, Alicja Garlińska, Joanna Gogacz, Nikola Muszkiewicz, Bartosz Gaj, Błażej Mielnik, Magdalena Reptak, Alicja Reptak, Patrycja Reptak uczestniczyli w Gminnych Obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w Trzebnicy wraz dyrekcją szkoły oraz władzami miasta.

          • 99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

          • Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach.

                        9 listopada 2017r. uczniowie klas I –III  Szkoły Podstawowej wzięli udział w uroczystym apelu z okazji zbliżającego się święta. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IIIa i IIIb wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Wskazano, że i my w obecnych czasach musimy kochać i  troszczyć się o naszą ojczyznę. Pięknie zaśpiewane przez dzieci  pieśni patriotyczne uświetniły apel. 

             

            Małgorzata Smakowska

            Małgorzata Kowal

          • KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH I-III

          • Jak co roku w listopadowe dni uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wspominają patronkę naszej szkoły - Marię Konopnicką. Konkurs recytatorski ma na celu propagowanie twórczości znakomitej poetki wśród najmłodszych uczniów. Najpierw odbyły się konkursy klasowe, a poźniej najlepsi recytatorzy prezentowali swoje umiejętności na etapie szkolnym, który odbył się 9 listopada 2017 r.

            Oto wyniki konkursu:

            Klasy I:

            I miejsce - Radosław Lajcht

            II miejsce - Karol Piasecki

            III miejsce - Oliwia Rak

            Klasy II:

            I miejsce - Paulina Dydacka, Kornelia Cajder

            Klasy III:

            I miejsce - Jakub Galinowicz

            II miejsce - Zofia Ćwiertniak, Mikołaj Laszczak

            III miejsce - Alan Malesa, Martyna Izydorczyk

             

            Zwycięzcy konkursu otrzymali piękne książki ufundowane przez Radę Rodziców a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud, a także zapraszamy za rok do kolejnej edycji konkursu.

             

            Organizatorzy:

            Krystyna Maj

            Małgorzata Smakowska