• ENGLISH IS FUN

• Dnia 25 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich odbył się  III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „English is fun” dla klas II-III. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu różnorakich umiejętności językowych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu leksyki i niektórych struktur gramatycznych w języku angielskim.

Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Ujeźdźcu Wielkim reprezentował uczeń klasy III a- Miłosz Spaliński, który zajął III miejsce! Miłosz rywalizował z 16 innymi uczestnikami ze szkół z całego powiatu trzebnickiego i wspaniale zaprezentował swoje umiejętności językowe, jak również trudną sztukę radzenia sobie ze stresem i emocjami.

Serdecznie gratuluję Miłoszowi, życząc kolejnych sukcesów. Wielkie gratulacje i podziękowania składam także Mamie Ucznia- Pani Izabeli Bybel- Spalińskiej za pomoc i wsparcie oraz bezpieczny transport  na miejsce konkursu.

Walczyński-Jeleń

• "Zmiana zaczyna się od działania" - Światowy Dzień Ziemi

• W piątek 21.04.2023 w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego głównym celem jest promowanie w społeczeństwie postaw proekologicznych. Uczniowie klasy IV B przygotowali z tej okazji prezentację na temat tego czym są i jak ważną rolę w przyrodzie pełnią zapylacze. Uczniowie Witold Wojtasiński, Maciej Nowak i Ignacy Kozłowski przybliżyli uczestnikom tematykę różnych rodzajów zapylaczy, jak funkcjonują w środowisku oraz co należy robić, aby je chronić. Okazuje się, że zapylaczom nie jest łatwo głównie ze względu na zmniejszającą się ilość roślin miododajnych. Co więcej, częste wypalanie traw niszczy ich schronienie. Szansą na lepszą sytuację zapylaczy są nasze działania. Z tego powodu na końcu apelu uczennice klasy IV B rozdały przewodniczącym poszczególnych klas sadzonki roślin miododajnych, których posadzenie w pobliżu szkoły przyczyni się do poprawy środowiska oraz wspomoże działania zapylaczy a nauczyciele otrzymali nasiona kwiatów miododajnych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Agaty Mamełki za zaangażowanie w całe przedsięwzięcie. Pamiętajmy, że im więcej takich inicjatyw tym bardziej poprawi się środowisko a co za tym idzie - nasze życie.

M. Bartoszek

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2023/2024 – LISTY DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

• Od dziś na drzwiach sekretariatu szkoły dostępne są listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok 2023/2024.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do złożenia  oświadczenia woli dla przyjęcia dziecka do dnia 25.04.2023 r. (dostępne do pobrania w zakładce O SZKOLE ->REKRUTACJA bądź w sekretariacie szkoły).

Uwaga!

Oświadczenie woli dla przyjęcia dziecka można złożyć TYLKO W JEDNEJ PLACÓWCE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023, którzy złożyli  „potwierdzenie woli kontynuowania edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2023/2024”, NIE SKŁADAJĄ OŚWIADCZENIA WOLI DLA PRZYJĘCIA DZIECKA

• ,,Pisanki, pisanki"

• ,,Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Pisanki, pisanki, jajka kolorowe, na nich malowane bajki pisankowe."

29 marca wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w warsztatach malowania pisanek. Pani prowadząca te bardzo ciekawe zajęcia zapoznała dzieci z różnymi technikami ozdabiania jajek. Każdy przedszkolak zabrał do domu dwie pisanki, jedną pomalowaną przez siebie, a drugą ozdobioną profesjonalnie przez panią z Cepelii. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Iwona Mędryk

• „PRIMA  APRILIS, NIE  WIERZ, BO SIĘ POMYLISZ”
          • „PRIMA APRILIS, NIE WIERZ, BO SIĘ POMYLISZ”

•       Choć 1 kwietnia przypadał w tym roku w sobotę, to Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim postanowił zorganizować dzień psikusów już w piątek. Klasy 4 – 8 otrzymały zadania, aby przebrać się na konkretny temat. Oto wyniki losowania:

kl. 4 a – „Starożytny Rzym”, kl.4 b – „Ludzie pierwotni”, kl. 5a – „ Dziki Zachód”, kl. 5 b – „ Wieś tańczy i śpiewa”, kl. 6a – „ Lata 20 – te , lata 30 – te”, kl. 6 b – „ Hawaje”, kl. 7a – „ My Cyganie”, kl. 8a – „ Chińczycy”, kl. 8 b – „ Murzynek Bambo”, kl. 8 c – „ Kosmici atakują”. Oczywiście uczniom towarzyszyli wychowawcy.

Każda klasa stanęła na wysokości zadania. Oprócz pięknych i pomysłowych strojów uczniowie zaprezentowali tańce, piosenki, nawet inscenizacje adekwatne do tematu.

Pomysł podchwyciły także Panie Woźne, które na ten dzień przeistoczyły się w policyjny oddział z 13 posterunku oraz Pani Dyrektor, która jako barwny motyl „ latała” po szkole J

Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, każdy uczeń „ małe słodkie co nieco” sfinansowane z funduszu S.U.

Gdy tylko impreza dobiegła końca, zaczęły się sypać pomysły na następne imprezy integrujące brać uczniowską i pracowników szkoły.

„ Chcecie, to wierzcie, chcecie nie wierzcie …”, ale szkołę da się lubić.

Iwona Grochowina ( opiekun S.U.)