• Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu

• 8 lutego 2023r. w czasie zajęć w przedszkolu dzieci wzięły udział w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez panią Katarzynę Bobrowicz - pszczelarkę z pasieki Ostoja. Poznały pracę pszczelarza i przymierzały strój pszczelarski. Zobaczyły ul i sprzęt pasieczny, dowiedziały się, jaka jest rola pszczół, jak odróżnić pszczołę od osy. Znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego pszczoły są takie ważne w naszym życiu. Samodzielnie wykonały świeczkę z węzy pszczelej. Miały możliwość degustować miody i pyłek pszczeli. W czasie warsztatów dzieci wykazały się ogromną ciekawością i aktywnością.

Iwona Mędryk

• Karnawał w przedszkolu

• Dnia 6 lutego 2023 w przedszkolu odbył się długo wyczekiwany –bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe, barwne postacie. Przedszkolaki były przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Można było spotkać księżniczki, spaider - menów, biedronki, motylki, policjantów, strażaków i wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie grupy przedszkolaków z ochota uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez wodzireja. Szeroki, radosny uśmiech na buziach naszych małych podopiecznych to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy.

M. Nasiłowska

• WIELKI SUKCES JAKUBA!!!

• Z wielką radością informuję, iż Jakub Galinowicz, uczeń klasy 8a, zakwalifikował się do kolejnego etapu Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak! Jakub wraz z innymi uczniami naszej szkoły: Martyną Izydorczyk, Pawłem Nowaczykiem i Szymonem Włodarczykiem, dnia 10 stycznia 2023r. przystąpił do etapu powiatowego tegoż konkursu.  Rozwiązując czteroczęściowy zestaw konkursowy, zawierający m.in. część sprawdzającą rozumienie tekstu czytanego oraz test leksykalno-gramatyczny, Kuba wykazał się nie tylko doskonałą znajomością słownictwa i gramatyki języka angielskiego, ale także udowodnił, że nieobce mu są zagadnienia realioznawcze z zakresu historii, kultury i polityki krajów anglojęzycznych.

Gratuluję z całego serca i życzę powodzenia w kolejnych zmaganiach z językiem angielskim na szczeblu wojewódzkim.

You must believe in yourself- that's the secret!

Agnieszka Walczyńska-Jeleń