• Konkurs na ,,Najładniejszą Gwiazdę Betlejemską”.

          • W grudniu 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Paulina Kobylska kl. VI a, Wiktoria Walasek kl. VI b, Jagoda Dunia i Hanna Kowalik kl. V a, Błażej Miszczuk kl. V b oraz Marcel Ankiel kl. II c wzięli udział w konkursie na ,,Najładniejszą Gwiazdę Betlejemską”. Wykonali oni różnymi technikami prace przestrzenne, które zostały dostarczone do Bazyliki św. Jadwigi w Trzebnicy. Koordynatorem szkolnym konkursu była katechetka Iwona Mędryk. W niedzielę, 18 grudnia, konkurs został rozstrzygnięty. Wyniki ogłoszono podczas Mszy Świętej o godzinie 9:30. W konkursie udział brało 13 gwiazd. Nagrody wręczyli: burmistrz Marek Długozima, dziekan ks. Jerzy Olszówka. Nasi uczniowie zostali docenieni. Wiktoria Walasek zajęła II miejsce, Marcel Ankiel III miejsce, a Jagoda Dunia wyróżnienie. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszystkie dostarczone na konkurs gwiazdy będą niesione przez ich autorów 6 stycznia 2017 roku w Orszaku Trzech Króli w Trzebnicy.

          • Narkomania jest...nieuleczalna!

          •   Znalezione obrazy dla zapytania narkomania Takim przesłaniem zakończył się spektakl „Wspomnienia narkomanki”, na którym uczniowie gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim uczestniczyli dnia 13.12.2016r.

                        Prowadzeniem narracji zajął się dziennikarz radiowy, któremu problem narkomanii jest całkiem bliski. Widzowie mieli okazję poznać silną i odważną postać, jaką jest Barbara Rosiak – dyplomowany psycholog pracujący w hospicjum, która określa swoją pracę jako „pomoc w umieraniu”. Psychologiem jest obecnie, ale w przeszłości zmagała się z ogromnym uzależnieniem od narkotyków, leczeniem odwykowym w monarze, a także leczeniem psychiatrycznym. Jej się udało! Ale 30% uzależnionych niestety umiera.

                        Celem przedstawienia było uświadomienie młodzieży, jak niewiele wysiłku trzeba i jak szybko zatraca się granicę między życiem, a śmiercią.  Jak wielkie spustoszenie niesie ze sobą narkomania.

            Miejmy nadzieję, że te wstrząsające przeżycia zrobiły odpowiednie wrażenie na młodych uczniach i odniosą odpowiedni skutek.

        • Kiermasz Świąteczny w Ujeźdźcu Wielkim
          • Kiermasz Świąteczny w Ujeźdźcu Wielkim

          • Bożonarodzeniową tradycją w szkole w Ujeźdźcu Wielkim jest Kiermasz Świąteczny. Jest to czas szczególny, w którym świąteczna atmosfera udziela się każdemu. Od rana bowiem już gwar i rumor wskazywał, że praca wre. Uczniowie i nauczyciele przygotowywali stoiska, na których prezentowane były przepiękne ozdoby świąteczne, w różnorodnych barwach i kształtach wykonane własnoręcznie przez uczniów i rodziców.

                        Na pierwszym planie widoczny był żłobek oraz „ruchoma szopka”, która wywarła ogromne wrażenie na gościach, całej społeczności szkolnej i lokalnej. Swoimi umiejętnościami wykazał się szkolny chórek śpiewając kolędy i piosenki świąteczne.

            Rodzice i gości dopisali, kiermasz cieszył się popularnością, wszelkie ozdoby znikały bardzo szybko. Opiekę nad całą akcją sprawowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Anna Jurczak i pani Danuta Kowal-Woźniak.

        • 35 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego
          • 35 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

          • W Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim odbył się apel poświęcony 35 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczniowie mieli okazję poznać sytuacje Polski, Polaków przed 1981 r. oraz okoliczności wprowadzenia stanu wojennego. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali prezentacji przygotowanej przez ucznia klasy 6 b Bartosza Gaja. Praca młodego pasjonata historii wywarła na uczniach duże wrażenie. Z niedowierzaniem patrzyli na archiwalne zdjęcia przedstawiające tragedię tamtych dni grudniowych. Występ kolegi oprawą muzyczną opatrzyły dziewczęta z klasy 6b: Kaja Mesjasz, Emilka Szewczyk, Nikola Amanowicz, Wiktoria Minecka, Magda Reptak, Angelika Pękalska, Kinga Tworzowska, Klaudia Dufrat, Wiktoria Mikołajczyk, którym na gitarze akompaniował Łukasz Ordon z kl. II a gimnazjum. Nad stroną techniczną czuwali: Damian Prus i Gabriel Dydacki – Kosowan z kl. II a gimnazjum. Uczniów przygotowała Iwona Grochowina.

          • Mikołajki ……

          • W dniu 10 grudnia 2016 uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w spotkaniu mikołajkowym w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. Czas w oczekiwaniu na Św. Mikołaja wypełniły zajęcia prowadzone przez Mikołajkę i elfy. Zajęcia miały charakter integracyjny. Uczniowie rozwijali zdolności manualne i artystyczne wykonując kartkę świąteczną i kukiełkę mikołaja. Gdy pojawił się Św. Mikołaj został powitany gromkimi brawami. W drugiej części spotkania uczniowie bawili się z wraz z Mikołajem i elfami w rytm popularnej muzyki. Dzieci otrzymały napoje i słodki poczęstunek. Ostatnim akcentem spotkania było wręczenie upominków dla dzieci na ręce opiekunów świetlic. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

          • Sukces uczennicy z Ujeźdźca

          •                                                  

              Kinga Borys ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim zajęła 3 miejsce w konkursie regionalnym i 1 miejsce w gminie Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym „Bezpieczny Krusnal”. Z tej okazji burmistrz Marek Długozima odwiedził dziewczynkę w szkole by osobiście jej pogratulować i wręczyć upominek.

            - Osobiście pogratulowałem Kindze sukcesu i wręczyłem jej prezent- aparat fotograficzny. Życzyłem jej również powodzenia w kolejnym jego etapie – powiedział burmistrz Marek Długozima- Zobowiązałem się również, że zapewnię jej bezpłatny transport na finał konkursu.

        • Mikołajkowa niespodzianka
          • Mikołajkowa niespodzianka

          • 6 grudnia pod szkołą w Ujeźdźcu Wielkim stanęły autokary, które zawiozły dzieci z przedszkola i klas I-III  do Trzebnickiego Centrum  Kultury i Sportu. Tutaj czekało na nas wiele niespodzianek. Na początku obejrzeliśmy piękne przedstawienie teatralne, które  uświadomiło nam jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi w codziennym życiu, okazywanie mu szacunku, miłości i wsparcia. Następnie na scenie pojawił się tak długo wyczekiwany przez wszystkich gość –św. Mikołaj , który  zaprosił nas do oglądania spektaklu pt. „Uwolnić Mikołaja”. Z zapartym tchem śledziliśmy losy pewnego chłopca, który postanowił pomóc Mikołajowi. W tej miłej i radosnej atmosferze  spędziliśmy  mikołajkowe przedpołudnie. Wkrótce jednak okazało się, że to nie koniec niespodzianek. Na placu znowu czekał na nas Mikołaj. Tym razem w saniach  ciągniętych przez renifery i z  ogromnym workiem prezentów. Każde dziecko otrzymało słodycze i drobny upominek. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły był to dzień pełen wrażeń i na pewno pozostanie długo w naszej  pamięci. Dziękujemy panu burmistrzowi  Markowi Długozimie za zorganizowanie   takiego  wspaniałego spotkania z Mikołajem.

          • Wyczekiwany gość......w Ujeźdźcu Wielkim

          • Poruszenie i rumor we wtorkowy ranek w szkole w Ujeźdźcu Wielkim wydawał się nie mieć końca. Zniecierpliwieni uczniowie wyczekiwali upragnionego św. Mikołaja, bo przecież to przypadł właśnie 6 grudnia.

            W pięknie przygotowanej i oświetlonej scenerii czekał czerwony tron, na którym miał zasiąść ten wspaniały gość.....Nareszcie! Nadleciał Mikołaj za swoją świtą i worem prezentów. Radości dzieci, tych starszych i młodszych nie było końca. Szkolna społeczność przywitała go gorąco wierszykami i śpiewem, czym tym samym zasłużyła sobie na piękne podarki.

            Święty Mikołaj był zachwycony atmosferą panującą w szkole, grzecznym zachowaniem dzieci oraz tak wspaniale i ciepło  zorganizowanym przyjęciem.

            Nie mogło zabraknąć również wspólnych zdjęć z tak wspaniałym gościem.

            Uśmiechnięte buzie uczniaków świadczyły o trafionych w dziesiątkę prezentach, wszak przecież Św. Mikołaj czyta wszystkie listy............

          • MALOWANIE BOMBEK

          • Znalezione obrazy dla zapytania bombki W dniu 02 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim odbyło się zdobienie Bożonarodzeniowych bombek. W zerówkach oraz w przedszkolu dzieci podczas warsztatów mogły własnoręcznie pod kierunkiem regionalnej malarki Elwiry Teski,  pomalować oraz ozdobić własną bombkę. Na koniec każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem. Wizyta gościa niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich piękna kolorowa bombka. To były fantastyczne warsztaty.

                                                                                                                      Katarzyna Urban

        • KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
          • KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

          • Dnia 30 listopada w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas V-VI. W konkursie tym uczestniczyło 16 uczniów z 6 szkół powiatu trzebnickiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, historii, literatury, kultury oraz polityki Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI „b”: Adrian Smaczyński i Błażej Mielnik, który zajął IV miejsce.

            Gratuluję obszernej wiedzy i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

            Agnieszka Walczyńska-Jel

        • Piżamowy Bal
          • Piżamowy Bal

          • W czwartek 24 listopada, przed bardzo znanymi i lubianymi imieninami Andrzeja odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa dla uczniów szkoły podstawowej. Po raz kolejny była to „zabawa piżamowa”. Uczestnicy przebrani w piżamy bawili się w rytmach znanej muzyki, brali udział w konkursach, wróżbach oraz zawodach przygotowanych przez prowadzących. Na parkiecie królowała muzyka „disco polo”, a kulminacyjnym punktem zabawy był konkurs „gorące krzesła”. Tego dnia dla dzieci przygotowane zostały napoje i słodki poczęstunek. Zabawę zorganizowali i prowadzili p. Anna Jurczak oraz p. Zbigniew Krysa przy pomocy uczennic z pierwszej klasy gimnazjum.

        • ANDRZEJKI
          • ANDRZEJKI

          • W listopadzie 2016 roku w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim zgodnie z ogólnopolską tradycją, jedną z głównych tematów aktywności dziecięcej były wróżby andrzejkowe.  W zerówkach oraz w przedszkolu wychowawczynie  zorganizowały swoim wychowankom zabawę. Zabawa andrzejkowa, rozpoczęła się od zajęć integrujących uczniów biorących udział w imprezie. Następnie dzieci układały buciki – jeden za drugim, by przekonać się, kto pierwszy wyjedzie w daleką podróż.  Przebijały szpilką serce, by być może poznać imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami.  Naszym gościem była pani Barbara Słaboń która przygotowała sok z owoców. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... 

        • W poszukiwaniu Mikołaja...
          • W poszukiwaniu Mikołaja...

          • W piątkowe przedpołudnie 25.11.2016r uczniowie klas I gimnazjum oraz klasa VI a wybrali się na wycieczkę na wrocławski rynek.

            Celem wyjazdu było poszukiwanie Świętego Mikołaja oraz symboli Świąt Bożego Narodzenia. W otoczeniu przepięknie zdobionych i oświetlonych budek jarmarcznych zadanie to było bardzo łatwe.

            Uczniowie zwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy, który natychmiast wprawił wszystkich w ciepły i rodzinny nastrój. Świąteczne ozdoby, pierniki i inne przysmaki były nie lada kuszącymi atrakcjami, toteż każdy znalazł coś dla siebie i swoich bliskich.

            Po owocnych zakupach młodzież udała się do kina na seans, który jeszcze bardziej utrzymał ich w radosnym nastroju.

            Magia świąt na pewno będzie trwała jeszcze i wpłynie korzystnie na integrację i przyjaźń dzieci wobec siebie i innych.

             

                                                                                                                      Adrianna Pieczykolan - Gorazdowska

                                                                                                                       Katarzyna Żebrowska

          • Powiatowy konkurs wiedzy religijnej: ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”

          • Znalezione obrazy dla zapytania św Jadwiga 23 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy odbył się powiatowy konkurs wiedzy religijnej: ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”. 13 uczniów z 9 szkół znajdujących się na terenie 3 gmin naszego powiatu zmagało się z czteroczęściowym testem dotyczącym wiadomości z zakresu życia i działalności św. Jadwigi Śląskiej. Za poprawnie rozwiązany test można było zdobyć 45 punktów. Kinga Kozakiewicz uczennica klasy VI a z naszej szkoły otrzymała 42 punkty, dzięki czemu zajęła 3 miejsce. Została nagrodzona dyplomem i nagrodą książkową.

            Podziękowania i gratulacje dla Kingi za reprezentowanie szkoły i wybitne osiągnięcia.           

          • Szkolny konkurs plastyczny: ,,Adwentowy lampion”

          • Znalezione obrazy dla zapytania lampiony W listopadzie 2016 roku w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim został ogłoszony konkurs plastyczny: ,,Adwentowy lampion”. Oceniany był w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i gimnazjum. Uczniowie mieli wykonać pracę przestrzenną. W konkursie udział wzięło 5 uczniów z klas I-III, 9 z klas IV-VI i 1 z gimnazjum.

            Wyniki:

            I miejsce: Marcel Ankiel kl. II c i Martyna Plewka kl. V b

            II miejsce: Tatiana Nogaj kl. II c, Krystian Śliwka kl. II c i Jagoda Dunia kl. V a

            III miejsce:      Jakub Kryczka kl. II c, Bartek Nowak kl. II c, Hanna Kowalik kl. V a i

            Iza Słyk kl. V a                     

            Wyróżnienie: Marcel Nowak kl. I a gimnazjum

                            Prace wymienionych uczniów będą stanowiły adwentową dekorację kościołów i kaplic naszej parafii.

          • PAMIĘTAMY O HENRYKU SIENKIEWICZU

          • Rok 2016 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Pisarz ów poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.  Przypomniano o tym również w naszej szkole. Magdalena Reptak z klasy VI b i Szymon Szady z V a zorganizowali i przeprowadzili pod opieką polonistki Barbary Szymachy dwudniowe imprezy upamiętniające naszego noblistę. 17 listopada miała miejsce akcja czytelnicza „Dzieci czytają i słuchają Sienkiewicza”. Na każdej przerwie wybrani uczniowie z każdej klasy czytali nowelę „Janko Muzykant”. Słuchaczami byli wszyscy chętni uczniowie z klas IV- VI. Dokumentację fotograficzną tego wydarzenia prowadził uczeń klasy V b – Igor Dzień.

            Następnego dnia odbył się apel, podczas którego zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Magdalenę Reptak. Uczennica w zwięzły sposób zawarła w niej najważniejsze fakty z życia pisarza, jego dorobek pisarski oraz wiele ciekawostek z biografii. Szymon Szady zaś na podstawie bajki „Lekarze” przygotował inscenizację. Sam napisał scenariusz, dobrał obsadę, wyreżyserował i wcielił się w rolę narratora.  Wspólnie z nim w scence wystąpili jego koledzy z klasy: Hubert Gmerek, Mikołaj Sulikowski, Radosław Serwiś oraz Dominik Sobczyk.

            Na koniec odbyło się losowanie nagród książkowych, oczywiście autorstwa H. Sienkiewicza. Szczęśliwym słuchaczem okazała się uczennica klasy V a – Jagoda Dunia, a czytaczem  Tomasz Kozakiewicz z IV b.

          • KONKURS RECYTATORSKI IMIENIEM MARII KONOPNICKIEJ.

          •  Znalezione obrazy dla zapytania M. KonopnickaJak co roku, kiedy nastają listopadowe dni, wśród uczniów klas I-III wielkie poruszenie. Wszyscy wspominają patronkę szkoły Marię Konopnicką i czytają jej wiersze, aby przygotować się do konkursu recytatorskiego. W tym roku konkurs odbył się 14  listopada.  Komisja w składzie: p. Anna Jurczak, p. Dorota Smolak  wysłuchała  pięknych recytacji i wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

            Oto wyniki:

            Klasy I

            I miejsce: Paulina Dydacka

            Szymon Włodarczyk  II miejsce:

            Oliwia Podsada   III: miejsce:

            Klasy II

            I miejsce: Jakub Galinowicz

            II miejsce: Zofia Ćwiertniak

              III miejsce: Martyna Izydorczyk

            Klasy III

            I miejsce: Magdalena Mielnik

            II miejsce: Marika Frankowska

            III miejsce: Julia Zaremba

            Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.  

             

             

             

                                          Organizatorzy: Małgorzata Smakowska, Krystyna Maj

             

             

          • Szkolny konkurs wiedzy religijnej: ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”

          •  Dnia 10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim odbył się szkolny konkurs wiedzy religijnej: ,,Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”. Konkurs przygotowany był dla uczniów klas IV-VI i obejmował wiadomości dotyczące życia i działalności św. Jadwigi Śląskiej.

            W konkursie udział brało 8 uczniów z klas IV-VI. Mogli oni zdobyć 52 punkty rozwiązując test składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Naszą szkołę reprezentowała będzie na etapie powiatowym konkursu 23 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy uczennica klasy VI a –Kinga Kozakiewicz. Zdobyła 49,5 pkt i zajęła pierwsze miejsce. Trzymamy kciuki za Kingę.           

            Pozostali laureaci to:           

            Wiktoria Budziak kl. VI a – drugie miejsce

            Alicja Janusz kl. VI a i Błażej Mielnik kl. VI b – trzecie miejsce

        • Dzień Niepodległości w szkole w Ujeźdźcu Wielkim
          • Dzień Niepodległości w szkole w Ujeźdźcu Wielkim

          • Odzyskanie Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim jak co roku uczcili uroczystą akademią.

            Uczniowie klas III SP w symboliczny sposób upamiętnili wolność Polski w krótkim apelu dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej. Przedstawienie ukazało postawy patriotyczne akcentując wagę i godność hymnu narodowego.

            Artyści klas I gimnazjum wspaniale przybliżyli okoliczności i przyczyny utraty wolności przez naszą Ojczyznę na okres 123 lat. W obliczu dramatu przypomnieli widzom postać Józefa Piłsudskiego – Naczelnika i najważniejszej osoby prowadzącego Polskę do wolności.

             Uczestnicy akademii deklamując wzruszające wiersze opowiadali o ogromie zniszczeń naszego kraju, heroicznej walce i cierpieniu młodych żołnierzy, jak również o walce polskich dzieci w obronie języka i tożsamości polskiej. Przy akompaniamencie piosenek patriotycznych w wykonaniu  uczennic klasy VI b publiczności przedstawiona została zakuta w kajdany Polska, która uwalniając się z łańcuchów niewoli odzyskała wreszcie tak wyczekiwaną przez 123 lata niepodległość.

             

                                                                                                            Adrianna Pieczykolan

          • BEZPIECZNY KRUSNAL

          • KONKURS

            Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym

            BEZPIECZNY KRUSNAL

             

             

            Konkurs został przeprowadzony 8 listopada 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie.

            Uczestnikami konkursu byli uczniowie 15 szkół, po trzech z każdej szkoły podstawowej z powiatów: Trzebnickiego i Milickiego.

            Po zebraniu wyników komisja ustaliła 10 najlepszych miejsc:

            1.      Michał Luty - SP Nr 3  w Obornikach Śląskich

            2.      Maria Grzegorczyk – SP w Szewcach

            3.      Kinga Borys – SP w Ujeźdźcu Wielkim

            4.      Amelia Adamczyk - SP w Obornikach Śląskich

            5.      Zuzanna Jasińska – SP Sułów

            6.      Jan Giza – SP w Urazie

            7.      Magdalena Reptak - SP w Ujeźdźcu Wielkim

            8.      Kacper Jełowicki – SP w Urazie

            9.      Karolina Felisiak – SP w Cieszkowie

            10.  Julia Krawiec – SP w Sułowie

            i wyłoniła najlepszych uczestników konkursu z poszczególnych gmin:

            Oborniki Śląskie -  Michał Luty - SP Nr 3  w Obornikach Śląskich

            Żmigród - Pola Kropielnicka - SP w Powidzku

            Prusice – Bartek Urbaś – SP w Skokowej

            Trzebnica - Kinga Borys – SP w Ujeźdźcu Wielkim

            Wisznia Mała - Maria Grzegorczyk – SP w Szewcach

            Zawonia – Tomasz Białek SP w Zawoni

            Milicz - Zuzanna Jasińska – SP Sułów

            Cieszków - Karolina Felisiak – SP w Cieszkowie

            Oprócz nagród laureaci (pierwsza dziesiątka) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenia na finał wojewódzkiego konkursu „Bezpieczny Krusnal”, który odbędzie się 9 grudnia 2016 roku o godz. 11.00 w OR KRUS we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 62.