• KLASY PIĄTE NA OLIMPIE

          • Czwartego kwietnia obie klasy piąte uroczyście kończyły cykl lekcji poświeconych mitologii. Finał składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W tej drugiej, po uprzednim losowaniu, uczniowie prezentowali się w przebraniach postaci mitologicznych oraz z charakterystycznymi atrybutami. Każdy uczestnik lekcji przygotował również krótką charakterystykę swojej postaci.

            Przepiękne stroje i atrybuty dowodziły wielkiego zaangażowania w to zadanie samych uczniów, ale również, co bardzo cieszy, ich rodziców. Efekty tych działań można obejrzeć w albumie fotograficznym. Żeby poczuć się jak prawdziwi greccy bogowie i boginie, raczono się nektarem i spożywano słodką ambrozję.

            Sprawdzian ów był jednocześnie szkolnym konkursem mitologicznym, mającym na celu wyłonienie laureata, który będzie reprezentował naszą szkołę na etapie powiatowym.  W części teoretycznej piątoklasiści rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę o postaciach, wydarzeniach oraz związkach frazeologicznych wywodzących się z mitologii.

            Oto wyniki etapu szkolnego:

            I miejsce klasa V a - Szymon Szady

            II miejsce klasa V b - Magdalena Klimek

            III miejsce klasa V b - Igor Dzień

            III miejsceklasa V a  - Krzysztof Olejniczak

            Wyróżnienia otrzymują:

            Martyna Plewka – klasa V b

            Szymon Cień – klasa V a

            Magdalena Śmigiel – klasa V a

            Julia Tarnowska – klasa V a

            Jakub Szczepański – klasa V a

            Wszystkim laureatom, a szczególnie zwycięzcy, gratulacje składa polonistka – Barbara Szymacha.

        • Z wizytą w "muzeum bez kapci"
          • Z wizytą w "muzeum bez kapci"

          • W ubiegły piątek uczniowie klasy 6A i 1A wybrali się z wizytą do wrocławskiego Centrum Historii Zajezdnia na wystawę pt. Wrocław 1945-2016.

            Składa się ona z  ośmiu części ułożonych chronologicznie - od historii spokojnego miasteczka na Kresach Wschodnich w czasach II RP, poprzez ukazanie realiów wojny, a także przesiedleń

            i migracji. Wielu Polaków znalazło swój nowy dom we Wrocławiu, a ich losom poświęcona jest część „Obce miasto”.

            O czasach PRL-u opowiadają z kolei m.in. części „Za żelazną kurtyną” oraz „Miasto nad Odrą 1945-1980”. Szczególne miejsce na wystawie zajmują losy „Solidarności” we Wrocławiu. Na koniec na zwiedzających czeka historia Wrocławia po roku 1989 – aż do czasów obecnych.

            Wszystkie eksponaty można było dotknąć i dokładnie obejrzeć - formuła "muzeum bez kapci" bardzo przypadła naszym uczniom do gustu. Na pewno na długo zapamiętamy tą niezwykłą lekcję historii

            Katarzyna Żebrowska

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

            W tym roku po raz pierwszy i nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Klasa V b w ramach DBI podjęła inicjatywę, w ramach której zorganizowała konkurs plastyczny na plakat promujący bezpieczeństwo w sieci. Konkurs został rozpropagowany poprzez ustne i pisemne ogłoszenia. 20 marca nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Najwięcej prac wykonali najmłodsi uczniowie z klas I –III. Nieco mniej napłynęło  ze starszych klas. Prace były wykonane różnymi technikami i w różnym formacie. Plakaty były wykonane przez grupy uczniów oraz indywidualnych autorów. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III – klasy IV – VI . Przy ocenie brano pod uwagę czytelność przekazu, zawartość treściową oraz estetykę wykonania. Następnie przygotowano dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu. Wyniki zostały ogłoszone na apelu, podczas którego wręczano dyplomy oraz naklejki z logo akcji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.  Wśród organizatorów konkursu znalazły się osoby, które szczególnie wyróżniły się aktywnością. Należą do nich: Magdalena Klimek, Martyna Plewka, Igor Dzień, Błażej Miszczuk, Bartek Skomro, K. Muszkiewicz.

            Organizatorzy akcji otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w przedsięwzięciu.

            Do akcji przyłączyła się również klasa V a, która wykonała prezentację o zagrożeniach w sieci. Uczniowie tej klasy również opracowali netykietę, która w postaci barwnych plakatów została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

            Wyniki konkursu.

            Klasy I – III

            I miejsce – klasa II b, II miejsce –Kornelia Cajder – klasa I a, III miejsce – Julia Mierzwa klasa II a, Wyróżnienia- Marika Frankowska i Julia Zaremba klasa III a, Robert Pietrusiak, Paweł Nowaczyk, Filip Hupa,, Gracjan Czerniak, Bartosz Nowak, Jakub Kryczka, Martyna Izydorczyk, Tatiana Nogaj, Jakub Zdanowicz, Marcel Ankiel – klasa IIc, Tereska Olejniczak, Nikola Giebuta Klasa III a

            Klasy IV – VI

            I miejsce – Magdalena Reptak VI b, II miejsce Angelika Pękalska VI b, III miejsce Jakub Łukaszewski V a

          • Język niemiecki na topie…!!!

          •                                 

             

                                                

            W dniu 28.03.2017 r w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów. Uczestnikami byli uczniowie 6 szkół z powiatu trzebnickiego, przed którymi stało nie lada wyzwanie. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie 9 długich zadań (otwartych i zamkniętych) z zakresu słuchania, rozumienia tekstu czytanego, reagowania językowego, rozumienia leksykalnego oraz stosowania struktur leksykalno-gramatycznych.

                        Po trudnych zmaganiach uczestników, ogłoszono wreszcie wyniki, które sprawiły nam ogromną radość. Pomimo ogromnej konkurencji  2 uczennice z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim zajęły zaszczytne nagradzane miejsca: miejsce V i wyróżnienie z nagrodą zajęła Julia Szczepanik z kl. IIIa oraz III miejsce zajęła Aleksandra Poprawa z kl. IIIb.

                        Ogromna dumę czujemy z osiągnięć naszych uczennic, właśnie w momencie,  kiedy to język angielski cieszy się największą popularnością, tu mamy jednak dowód, że jest inaczej.

                        Uwieńczeniem naszych sukcesów jest udział w wymianie polsko-niemieckiej, w której nasze zwyciężczycie będą miały możliwość dalszego usprawniania kompetencji językowych.

                                                                                                                          Adrianna Pieczykolan

        • W  rocznicę „Akcji pod Arsenałem”
          • W rocznicę „Akcji pod Arsenałem”

          • Dnia 27.03.2017 grupa harcerzy „Wypłosze”, których uczestnicy są uczniami Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim zorganizowała uroczystą akademię, aby uczcić pamięć i rocznicę ‘Akcji pod Arsenałem”.  Młodzi harcerze przypomnieli społeczności szkolnej czasy wojenne i heroiczną walkę nastolatków w czasie II wojny światowej, którzy nie potrafili wyrzec się własnej tożsamości z Ojczyzną – Polską. Ci młodzi ludzie (niemalże rówieśnicy uczniów gimnazjalnych) należący do grup szturmowych Szarych Szeregów, 26 marca 1943 pod warszawskim Arsenałem uwolniły harcmistrza Jana Bytnara "Rudego" oraz 25 innych więźniów politycznych, przewożonych z siedziby gestapo przy Alei Szucha na Pawiak.  Motorem akcji był jeden z najbliższych przyjaciół Bytnara - Tadeusz Zawadzki "Zośka", a za jej przeprowadzenie odpowiadał ówczesny komendant chorągwi warszawskiej, Stanisław Broniewski "Orsza". Janek Bytnar, bestialsko skatowany przez Niemców, mimo uwolnienia i udzielonej pomocy medycznej, niestety nie przeżył. Zmarł 30 marca 1943.

                        Harcerze we wspaniały sposób uświadomili ówczesnej młodzieży, jakimi wartościami należy kierować się w życiu oraz, iż nieocenioną wartością jest życie w wolnej Ojczyźnie.

             

                                                                                                                                   Adrianna Pieczykolan

        • Targi Edukacyjne
          • Targi Edukacyjne

          • Dnia 21 marca 2017 roku uczniowie III klas gimnazjum wzięli udział III Powiatowych Targach Edukacyjnych. Targi odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół powiatu trzebnickiego. 

        • Wiosna, wiosna – ach to TY
          • Wiosna, wiosna – ach to TY

          • Pomimo niestety kapryśnej pogody wciąż z utęsknieniem czekamy aż przyjdzie – a co?- wiosna.

            Jeszcze nie czujemy jej na zewnątrz, ale za to doskonale widzimy w szkole w Ujeźdźcu Wielkim. W dniu 21.03.2017r - już u progu w oczy rzucają się kolorowe kwiaty, wianki, kwitnące drzewa, powiewające kokardy i oczywiście Marzanny, które to za zadanie mają na dobre wypędzić te długa zimę.

                        Najważniejszą częścią poszukiwania wiosny był uroczysty korowód​, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III, IV-VI, gimnazjum oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. Dodać należy, iż obowiązkiem każdego było przebranie się za wiosenne symbole . Pomysłowość uczniów naprawdę przeszła nasze oczekiwania. Po przemarszu, któremu towarzyszyły okrzyki i inne elementy akustyczne, nastąpiło uroczyste spalenie kukieł i plakatów – jako godne pożegnanie zimy. To naprawdę niesamowita frajda dla dzieci i dorosłych.

                        Po szybkim odnalezieniu wiosenki, wszyscy uczniowie udali się do szkoły, w której rozegrali piłkarskie turnieje oraz uczestniczyli w grach, zabawach i quizach klasowych.

                        Pierwszy dzień wiosny tak uroczyście obchodzony w szkole w Ujeźdźcu Wielkim sprawił uczniakom ogrom radości, humoru, zabawy i satysfakcji. Miejmy nadzieję, z nasze działania okażą się na tyle skuteczne, że w końcu przyjdzie słoneczko i ocieplenie

          • Recytujemy po angielsku!!!

          •                 

            Dnia 15 marca 2017r. uczniowie klas IV-VI, uczący się języka angielskiego mieli doskonałą okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, biorąc udział w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim, który odbył się  w Szkole Podstawowej w Prusicach. Zespół Szkół: Szkołę Podstawową w Ujeźdźcu Wielkim reprezentowali uczniowie klas czwartych: Agata Lajcht, Gabriela Gierczak, Marcel Pietrów.

            Wszyscy uczniowie wspaniale deklamowali swoje wiersze, zachwycając komisję konkursową wymową, intonacją oraz interpretacją tekstu w języku angielskim. Co więcej, Gabrysia Gierczak, recytując utwór „Our teacher sings the Beatles”, wywalczyła III miejsce!!!

            Bardzo dziękuję wszystkim za pracę, cierpliwość i chwile wzruszeń oraz gratuluję wielkiego talentu aktorskiego i dużych umiejętności językowych.

             

                                                                                                  Agnieszka Walczyńska-Jeleń.

          • XVII POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI POEZJI DZIECIĘCEJ HUMOR W POEZJI.

          • W styczniu w klasach I-III odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem – Humor w poezji. Miał on na celu wyłonienie osób, które będą reprezentowały naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Uczniowie przygotowali wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, D. Wawiłow i innych poetów. Teraz nadszedł czas na konkursy powiatowe, które odbył się w Szkole Podstawowej Nr. 2 w Trzebnicy gdzie klasę pierwszą reprezentowała Paulina Dydacka, która zajęła IV miejsce. Klasy drugie reprezentował Jakub Galinowicz, który zajął IV miejsce w Szkole Podstawowej w Czeszowie. Natomiast klasy trzecie reprezentowała Magdalena Mielnik w Szkole Podstawowej w Zawoni.

            Jesteśmy dumni z naszych recytatorów i życzymy im sukcesów za rok.

        • WIELKI SUKCES MADZI!!!
          • WIELKI SUKCES MADZI!!!

          • Dnia 8 marca 2017r., w Międzynarodowy Dzień Kobiet, uczennica Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim- Magdalena Reptak wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy i …. Zajęła I miejsce!

             Madzia recytowała utwór Rudolfa Löwensteina pt. „Die traurige Geschichte vom dummen Hänschen” (”Smutna historia głupiego Jasia”). Komisję konkursową urzekła nie tylko poprawną wymową i akcentem, czy wspaniałą interpretacją tekstu wiersza, ale przede wszystkim wielkim talentem aktorskim, sprawiającym, że utwór  Löwensteina stał się łatwy i ciekawy w odbiorze dla każdego słuchacza.

            Bardzo gratuluję i dziękuję za pracę i trud oraz chwile wzruszeń, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

                     

                                                                                                  Agnieszka Walczyńska-Jeleń.

        • Dzień Kobiet w szkole w Ujeźdźcu Wielkim
          • Dzień Kobiet w szkole w Ujeźdźcu Wielkim

          • Podobny obraz Ach, być kobietą, być kobietą – to taka piękna sprawa!... - tak właśnie czuły się wszystkie kobietki – te małe i duże. To za sprawą płci męskiej, która z ogromnym zaangażowaniem zadbała o wspaniałe upamiętnienie Święta Kobiet.

            Już od progu szkoły ujrzeć można kwiaty, maskotki, słodkości oraz inne upominki dzierżone w męskich rękach, aby sprawić uciechę swoim koleżankom. Oprócz prezentów zauważyć dały się też  poczęstunki klasowe, w których to młode damy z były gośćmi honorowymi. Uwieńczeniem święta była akademia szkolna w wykonaniu klasy IVa i VIb  pod kierunkiem pana M. Bartoszka oraz E. Pasternaka.

            Artyści ukazali w przezabawny sposób „zmienność”, a zarazem charyzmę kobiecej natury. Ale przede wszystkim przesłaniem części artystycznej było pokazanie tak niezmiernie ważnej i trudnej roli kobiet, bez których życie na pewno nie byłoby tak piękne...

            Z okazji Dnia Kobiet wszyscy uczniowie oraz pan dyrektor M. Szkaradziński składają paniom najlepsze życzenia wraz z drobnym upominkiem.

                                                                                                                Adrianna Pieczykolan-Gorazdowska

        • STYPENDIA 2017
          • STYPENDIA 2017

          • Burmistrz Gminy Trzebnica Pan Marek Długozima 2 marca 2017 r. rozdał stypendia. Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim reprezentowali:
            1. Mielnik Błażej
            2. Reptak Magdalena
            3. Poprawa Aleksandra
            4. Kubica Natalia

             

            Laureatom i ich Rodzicom gratuluje Cała Szkoła.

        • POLICJA W SZKOLE
          • POLICJA W SZKOLE

          • W dniu 2 marca 2017 r. do  szkoły w Ujeźdźcu Wielkim przyjechała policja: sierżant Michał Belcarz i aspirant Krzysztof Jaśkiewicz z Ruchu Drogowego oraz starszy inspektor Anna Cisak ze Straży Miejskiej.

            W klasach 0a b przeprowadzili pogadankę na temat : „Bezpieczne poruszanie się po drodze”  - wyjaśnili szczegółowo małym dzieciom, jakimi zasadami należy kierować się w czasie  bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz poruszania się po szosach pozbawionych chodnika.

            W kolejnym etapie udali się do punktu przedszkolnego, w którym poruszyli temat „Policjant mój przyjaciel”. Przedstawili postać policjanta jako zawsze pomocnego stróża prawa,  dbającego zawsze o nasze bezpieczeństwo.

            W obydwu spotkaniach dzieci bardzo żywiołowo uczestniczyły w zajęciach, chętnie demonstrowały i chwaliły się już swoją wiedzą na ten temat. W nagrodę wszyscy otrzymali wesołe upominki - odblaskowe „bezpieczne breloczki”, które sprawiły maluchom ogrom radości.

          • Ostatki

          • We wtorek, 28 lutego 2017r., W Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim odbyła się "Ostatkowa Dyskoteka" dla klas I-III Gimnazjum. Uczestniczyło w niej 33 osoby.

             O godzinie 16.00 wszyscy punktualnie zebrali się we wcześniej umówionym miejscu, nastawieni na dobrą zabawę. We współpracy ze sobą nawzajem, ale również z opiekunami M. Tarką, E. Pasternakiem i I. Wnukowską,  zaplanowali i przygotowali muzykę, przy której chcieli się bawić. Zabawa przebiegała spokojnie, uczniowie śpiewali, tańczyli i z tego co było widać, bawili się doskonale.

            Po skończonej zabawie, około godziny 20.00, zostali odebrani przez rodziców.

        • Kino w czasie ferii
          • Kino w czasie ferii

          • Pod koniec ferii zimowych, 23 lutego 2017r., został zorganizowany przez M. Tarkę, E. Pasternaka i I. Wnukowską wyjazd do Wrocławia do kina Helios na film pt. "Był sobie pies" dla klasy 6b SP oraz I G.

            Wszyscy spotkali się na dworcu PKP w Trzebnicy, skąd szynobusem pojechali do stacji Wrocław Mikołajów, a stamtąd pieszo, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, z entuzjazmem i pozytywnym humorem,  przeszli do Centrum Handlowego Magnolia Park.

            Wszystkim uczniom film bardzo się podobał, została uroniona niejedna łza, nikt nie miał wątpliwości w kwestii przesłania filmu i lekcji, jaką należało z jego obejrzenia wyciągnąć.

            Po seansie wszyscy mieli chwilę dla siebie, po czym punktualnie zebrali się w wyznaczonym miejscu. Około godziny 20.30, zadowoleni z wyjazdu uczniowie, zostali odebrani z dworca PKP w Trzebnicy przez rodziców.

        • Zimowy rajd pieszy
          • Zimowy rajd pieszy

          • W środę, 15 lutego 2017r. odbył się zimowy rajd pieszy połączony z dokarmianiem dzikich zwierząt.

            W rajdzie uczestniczyło 12 uczniów naszej szkoły (6 klasa SP i klasy I-III Gim) pod opieką M. Tarki, E. Pasternaka, I. Wnukowskiej i K. Ostasiuka. Wszyscy dzielnie przeszli prawie 15 km po oblodzonej drodze (drogi leśne okolic Brzezia) - tu warto wspomnieć, że ze wszystkich szesnastu uczestników tylko dwie osoby nie ucierpiały w skutek upadku, a rekordzista zaliczył ich aż 22. Po drodze uczniowie wieszali na drzewach przygotowane wcześniej kawałki słoniny dla ptaków, a także pozostawiali w paśnikach kukurydzę, zboże i siano. W międzyczasie wszyscy mieli okazję zobaczyć prawdopodobnie najstarsze drzewo (dąb) w tych okolicach, chwila ta została uwieczniona na grupowym zdjęciu.

            W drugiej części rajdu odpoczęliśmy przy ognisku, zorganizowanym we współpracy z rodzicem ucznia naszej szkoły; dzieci piekły kiełbaski, rozmawiały i nabierały sił na dalszą wędrówkę.

            Koniec rajdu okazał się dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Kilku uczniów, swoim pomysłem rzucania śnieżkami, pociągnęło za sobą całą grupę, łącznie z opiekunami. W konsekwencji rozegrała się prawdziwa śnieżna bitwa, w której najbardziej ucierpieli wspomniani wcześniej opiekunowie .

            Po prawie pięciu godzinach wszyscy zmęczeni, ale rozbawieni i szczęśliwi, wrócili do domów.   

        • Mobilne Planetarium w Ujeźdźcu Wielkim.
          • Mobilne Planetarium w Ujeźdźcu Wielkim.

          • Wpiątek 10.02.2017 roku w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia z dziedziny astronomii. W rozłożonym na sali gimnastycznej namiocie imitującym sferę niebieską, uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Zajęcia odbywały się pod hasłem "Z Ziemi do Wszechświata", a uczestnicy pokazu mogli oglądać filmy popularno – naukowe związane z budową i zjawiskami jakie zachodzą w Układzie Słonecznym.  Ta niecodzienna "kosmiczna lekcja" dostarczyła niezapomnianych przeżyć i wzrażeń, pozwalając najmłodszym uczestnikom w sposób miły i przyjemny poznać Układ Słoneczny a także rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość. Natomiast gimnazjaliści mieli okazję do pogłębienia i usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie i odbycia cudownej podróży po niebie.

            Katarzyna Kwiatkowska

          • Z okazji ferii zimowych, życzymy  Wam, drodzy Nauczyciele i Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki w nowym już semestrze.

            Dyrekcja Szkoły

        • Konkursu Recytatorskim Poezji Sybirackiej
          • Konkursu Recytatorskim Poezji Sybirackiej

          • „Trzeba myśleć o przyszłości, ale nie wolno zapomnieć o przeszłości” - myśl ta przyświecała uczennicom, które 8 i 9 lutego reprezentowały naszą szkołę podczas I Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskim Poezji Sybirackiej Wiersze ojców naszych, nad którym patronat honorowy objął Dolnośląski Kurator Oświaty.

            II etap konkursu  odbywał się w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, którego celem jest uchronić od zapomnienia tragiczne losy naszych rodaków  zesłanych na Sybir.

              W zmaganiach udział brało ponad 200  uczniów  z całego województwa, a honorowymi gośćmi byli Sybiracy, którzy wysłuchali wierszy prezentowanych przez młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze uczennice - Martyna Nalepa, Magdalena Reptak, Alicja Janusz oraz Jagoda Łuczyszyn, Natalia Kubica i Aleksandra Poprawa - nie zajęły wprawdzie miejsca na podium, ale pięknie wyrecytowały przygotowane przez siebie wiersze i tym samym godnie reprezentowały naszą szkołę.

        • Zabawa Karnawałowa klas IV-VI
          • Zabawa Karnawałowa klas IV-VI

          • Dnia 01.02.2017r. w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim miała miejsce zabawa karnawałowa dla uczniów klas IV-VI.  Tegoroczna impreza różniła się od dotychczasowych, gdyż każda klasa miała za zadanie nie tylko wybierać temat przewodni swojego przebrania, ale także zaprezentować się wszystkim uczestnikom zabawy. Występy poszczególnych klas uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: pirat Jack Sparrow (Anna Jurczak), mały Andrzejek (Agnieszka Walczyńska-Jeleń) oraz  „Kocicaaa” (Katarzyna Żebrowska).

            Specjalnie powołana w tym dniu komisja konkursowa, w składzie: Barbara Szymacha, Katarzyna Kwiatkowska oraz Emilian Pasternak, nagrodziła wszystkie klasy pamiątkowymi dyplomami, słodkimi niespodziankami i oczywiście gromkimi brawami. Gratulujemy wszystkim uczniom świetnych pomysłów, odwagi i ogromnego poczucia humoru.

            WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE:

            I miejsce: klasa IV b („Piraci”)

            II miejsce: klasa V a („Wróżki- Zębuszki i Zęby”)

                              klasa VI b („Anioły i diabły”)

            III miejsce: klasa VI a (”Koty”)

                               klasa V b („Troglodyci”)

            IV miejsce: klasa IV a („Kobietki i chłopy”)

             

                                                                                                         Organizatorzy